Топ Новини

Вчені пропонують лікувати рак за допомогою ВІЛ-інфекції

21 травня 2012 в 05:46
Учені пропонують використовувати для лікування деяких видів раку крові білок, виділений з ВІЛ.
shpric___650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Учені з Єврейського університету пропонують використовувати для лікування деяких видів раку крові білок, виділений з вірусу ВІЛ. Про те, як вчені "нацьковують" смертельний вірус на ракові клітини, розповідає газета Едіот Ахронот.

Протягом десяти років професор Моше Котлер з кафедри імунології Єврейського університету у своїй лабораторії вивчає можливість використання у боротьбі з раковими клітинами вірусу імунодефіциту людини.

Ідея використовувати ВІЛ у боротьбі зі злоякісними клітинами прийшла йому в голову після того, як разом з колегою Роні Новарським, він з'ясував, що білок Vif, який міститься у вірусі імунодефіциту людини, перешкоджає відновленню ракових клітин, пошкоджених у результаті променевої терапії.

У більшості випадків, під впливом високої дози опромінення відбувається руйнування ДНК ракових клітин, вони втрачають здатність до поділу та поступово гинуть. Проте в деяких випадках, клітинам вдається відновити ДНК і вони стають стійкими до опромінення.

Саме у цих, «безнадійних» випадках, може допомогти білок Vif, що грає важливу роль в реплікації вірусу ВІЛ.

Ізраїльські вчені пропонують перед опроміненням вводити у кровотік хворого виділений з вірусу ВІЛ білок Vif, що не дозволяє раковим клітинам відновити ДНК після опромінення. Після цього пацієнтові пропонується пройти серію сеансів радіотерапії.

Дослідники відзначають, що оскільки у лікуванні використовується лише один з білків, що містяться у вірусі ВІЛ, то в ході лікування немає загрози зараження пацієнта СНІД. Крім того, ізраїльські вчені сподіваються, що нова методика дозволить уникнути численних побічних ефектів і ускладнень.

Ця методика вважається ефективною при лікуванні деяких видів раку крові, головним чином лімфоми і мієломи, однак вчені сподіваються, що цей метод також виявиться ефективним і для боротьби з іншими видами ракових захворювань, зокрема, лейкемією.

З результатами своєї роботи ізраїльські вчені планують ознайомити колег на конференції Біомед, яка відкриється завтра у виставковому центрі Ганею Тааруха в Тель-Авіві.

Раніше повідомлялося, що американські вчені розробили спосіб захисту здорових клітин при хіміотерапії злоякісних пухлин.

Читайте також:

Хірург-онколог Ігор Щепотін: «Найбільше мене тішить те, що приношу реальну користь людям»


Вчені відкрили новий фермент, здатний пригнічувати ріст ракових клітин

У Британії розроблена нова методика лікування раку підшлункової залози

Лабрадори можуть знаходити рак у людей

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...