Топ Новини

Вчені пояснили, як паління протистоїть хворобі Паркінсона

23 серпня 2012 в 08:33
Учені змогли встановити зв'язок між нікотиновою залежністю і захисним механізмом, який запобігає розвитку хвороби. Виявилося, що гени CHRNB5, CHRNB4 і CHRNB3, які відповідають за запобігання розвитку хвороби, стають залежними від нікотину.
kurenie_sigareta.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Ізраїльські вчені зробили ще один крок на шляху до відкриття способу лікування хвороби Паркінсона: вони виявили генетичний механізм, пов'язаний з палінням, який стримує розвиток цього дегенеративного захворювання.

Дане дослідження було проведене групою ізраїльських вчених з Університетського госпіталю Хадасса, Єврейського університету Єрусалиму, лікарні "Бейлінсон" і Тель-Авівського університету, а також італійського науково-дослідного інституту. Вони вивчили дані 677 пацієнтів з хворобою Паркінсона, 438 з яких не палили ніколи у житті, а 239 робили це в даний час або раніше.

У результаті вчені змогли встановити зв'язок між нікотиновою залежністю і захисним механізмом, який запобігає розвитку хвороби. Виявилося, що гени CHRNB5, CHRNB4 і CHRNB3, що відповідають за запобігання розвитку хвороби, стають залежними від нікотину.

Це відкриття допомогло вченим зрозуміти, як саме нікотин запобігає пошкодженню хімічної речовини допаміну, яка, як вважають вчені, пов'язана з розвитком хвороби.

"Комбінація генів, яку ми виявили, дуже важлива, оскільки дозволяє нам краще зрозуміти механізм, за допомогою якого паління знижує ймовірність Паркінсона", - заявив керівник наукової групи, професор Бенджамін Лерер.

Тим не менш, він підкреслив, що пов'язані з палінням хвороби переважують відкриття, і що вчені шукають нові методи лікування, які не включають небезпечні звички.

Зв'язок між палінням і профілактикою хвороби Паркінсона було вперше встановлено в 2001 році в доповіді, опублікованій в медичному журналі Epidemiology. З'ясувалося, що люди, які палять (або палили в минулому), на 60% рідше страждають від розвитку хвороби, яка вражає центральну нервову систему, ніж ті, хто не палить.

Попередні дослідження виявили й інші позитивні дії нікотину: поліпшення концентрації уваги і пам'яті. Крім того, цигарки також допомагають шизофренікам контролювати свої симптоми.

Читайте також:

Заборона реклами цигарок не допоможе Україні впоратися з проблемою куріння

Нікотин подає в мозок курця помилкові сигнали про ситість

На стадіонах Євро-2012 будуть заборонені цигарки

Нерегулярне паління так само згубне для мозку, як і постійне

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...