Важкі гепатити діагностуються в 1-2 випадках з десяти

13 травня 2011 в 07:20
З десяти проконсультованих щодо захворювання на вірусний гепатит спеціальної терапії потребують один-два, в кого діагностовано важкі гепатити.

Про це в інтерв’ю ZN.UA заявила завідувач діагностично-інфекційного відділення НДСЛ «Охматдит» заслужений лікар України Раїса Мостовенко.

Вона назвала значно перебільшеною цифру, яку називають деякі журналісти: 20% населення інфіковано вірусом гепатиту С. «Така цифра — явне перебільшення», - підкреслила лікар.

Водночас вона додала, що, на жаль, в Україні іще не вдалося провести так званий епідеміологічний зріз, за результатами якого можна було б назвати точний відсоток інфікованих. «Сподіваюся, невдовзі таке наукове дослідження буде проведено, у нас уже є для цього відповідні тест-системи. І діагностика, і лікування гепатиту С коштують дуже недешево. Але, зазначу, таке лікування не всім потрібне», - підкреслила Р.Мостовенко.

Вона також додала, що на сьогодні питання дорогого лікування дитини для багатьох родин дуже болюче, вони не мають на це грошей. «Проте ми й зараз знаходимо можливість лікувати дітей з важкими гепатитами безплатно», - підкреслила лікар.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв’ю Лідії Подолян з Раїсою Мостовенко.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...