Топ Новини

В Україні заборонять використання фосфатів у пральних порошках і миючих засобах

22 серпня 2012 в 08:57
Мінекології готує законопроект, яким запропонує заборонити використання фосфату цинку у побутовій хімії. Документ обіцяють внести на розгляд у Раду вже наступного місяця.

Міністерство екології та природних ресурсів розробляє законопроект, в якому запропонує заборонити використання фосфату цинку, який застосовується у виробництві побутової хімії, зокрема - у пральних порошках, а також отрут для знищення гризунів.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький перед засіданням Кабінету міністрів у середу, 22 серпня.

«Ми готуємо законопроект, який буде внесений у вересні. Зараз все це проробляється. Основна мета - взагалі обмежити (використання фосфатів, - ред)», - сказав Ставицький.

- Уряд ініціює поетапну відмову від фосфатовмісних миючих засобів

Нагадаємо, багато країн Європи, зокрема - Німеччина, Італія, Австрія, Норвегія, Швейцарія і Нідерланди, уже більше 10 років повністю відмовилися від використання фосфатів при виробництві пральних порошків.

У Бельгії понад 80% порошків безфосфатні, у Данії - 54%, Фінляндії і Швеції - 40%, Франції - 30%, Великобританії та Іспанії - 25%, Греції і Португалії - 15%. У Японії вже до 1986 року в пральних порошках фосфатів не було взагалі. Норми про заборону фосфатів у прально-мийних засобах діють у Республіці Корея, на Тайвані, в Гонконзі, Таїланді і в Південно-Африканській Республіці. У США такі заборони охоплюють понад третину всіх штатів.

Згідно з дослідженнями екологів і медиків, фосфати шкодять навколишньому середовищу і здоров'ю людини.

Читайте також:

У стічних водах Києва вміст шкідливих речовин перевищено у два рази

У Дунай вилилась тисяча тонн хімікатів

«Чисті» методи боротьби за чистоту

 

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...