В Україні у кожного третього дорослого підвищений тиск

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У кожного третього українця у віці 18-65 років, у тому числі в кожного п'ятого у віці 18-25 років, підвищений кров'яний тиск. Такі дані містяться у дослідженні Світового банку під назвою «Основні причини високого рівня смертності в Україні», текст якого має «Дзеркало тижня».
У кожного третього українця у віці 18-65 років, у тому числі в кожного п'ятого у віці 18-25 років, підвищений кров'яний тиск. Такі дані містяться у дослідженні Світового банку під назвою «Основні причини високого рівня смертності в Україні», текст якого має «Дзеркало тижня».Два з трьох українців із надмірною вагою (ожирінням) і гіпертонією - старші 40 років. Проте останнім часом поширеність гіпертонії зростає серед молодого покоління, особливо серед молодих чоловіків. На сході майже кожен третій респондент з гіпертонією молодший 40 років. Ще гірша ситуація на заході, де гіпертоніків молодших 40 років - 47,5%. Майже 29% респондентів мають надлишкову вагу, 20% страждають від ожиріння. Причому до надмірної ваги більш схильні чоловіки, а жінки - саме до ожиріння. Найбільше страждають від цієї проблеми українці, що проживають на півночі і в центрі країни. Малозабезпечені респонденти більшою мірою схильні до гіпертонічної хвороби. Ожиріння ж діагностують в основному у заможних. Третина опитаних, у яких обстеження виявило гіпертонію, і половина тих, кому діагностували ожиріння, не усвідомлювали наявності у себе цієї хвороби. Майже 80% українців, які знали про свою гіпертонічну хворобу до опитування, був прописаний курс лікування. З них лише половина дотримувалася режиму прийому ліків. Близько чверті не приймали ліки у прописаних дозах і з необхідною періодичністю, інші не приймали взагалі. Додаткові рекомендації лікарів (вживати менше солі, зменшити психологічне навантаження, знизити вагу, кинути палити) пацієнти в основному ігнорували або ж дотримувалися їх частково. Так, менше чверті хворих на ожиріння дотримувалися якоїсь програми зниження ваги. Більше того, близько 70% людей, знаючи про своє ожиріння проявляли фізичну активність менше 60 хвилин на тиждень. Рідко дотримуються рекомендацій лікаря і люди, у яких діагностували високий рівень холестерину або глюкози в крові. Детальніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня» у статті Аліни Бажал «Українські хроніки: smertnost.gov».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі