Топ Новини

Українські вчені винайшли скальпель, що дозволяє оперувати, не пошкоджуючи судини

25 червня 2012 в 08:57
Апарат дозволить при операціях на печінці, шлунку, видаленні злоякісних пухлин, практично не пошкоджувати судинну систему.
skalpel.jpg
segodnya.ua

Вчені Національного авіауніверситету і Аерокосмічного інституту розробили рідинний струменевий скальпель, який дозволить при операціях на печінці, шлунку, видаленні злоякісних пухлин практично не пошкоджувати судинну систему. Скальпель вже успішно пройшов випробування на тваринах.

«В апараті, призначеному для проведення операцій на внутрішніх органах людини, реалізована так звана струменева технологія, - сказав один з авторів новинки, науковий керівник проекту професор Віктор Бочаров, пише Сегодня.

«Вона використовується в авіапромисловості, а тепер і в медицині. Під впливом високого тиску нем'язові тканини віддаляються практично без пошкоджень судинної системи, тобто при мінімальній крововтраті і зниженні ризику операцій», - зазначив він.

Після сертифікації прилад хочуть запустити у серійне виробництво. Директор центру хірургії професор Володимир Скиба каже, що скальпель кращий за західні аналоги - він надійний, економічний і багаторазового використання (ціну авіатори не називають, але кажуть, що він дешевший, ніж західні). «Не хотілося, щоб гідроскальпель повторив долю іншої наукової розробки, яка, народившись в Україні, була впроваджена в Австрії», - каже Скиба.

Читайте також:

Українські медики винайшли унікальний спосіб оперування печінки


В Україні розробили унікальне обладнання для лікування косоокості

У Британії розроблена нова методика лікування раку підшлункової залози

Київський Центр серця отримає можливість рятувати більше пацієнтів

Вчені виростили частину серця зі стовбурових клітин

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...