Українські медики перестали проводити операції з пересадки нирок через справу «чорних трансплантологів»

Поділитися
© carmelit.co.il
В Україні перестали проводити операції з пересадки нирок. У 2011 році на всі сім центрів трансплантації органів припало 86 пересадок нирок, а за п'ять місяців цього року жодної не провели. В даний час на гемодіалізі (процедура при відмові нирок) знаходяться близько 4500 українців.

За п'ять місяців в Україні не було проведено жодної пересадки нирки від загиблих, які потенційно могли стати донорами, - медики налякані після справи «чорних трансплантологів».

«Якщо у 2011 році в Україні на всі сім центрів припало 86 пересадок нирок, то за п'ять місяців цього року жодної не провели», - повідомив головний трансплантолог Міністерства охорони здоров'я професор Олександр Никоненко.

При цьому, тільки за офіційними даними, на гемодіалізі (процедура при відмові нирок-ред.) знаходяться близько 4500 українців. А не менш ніж 2 тисячам, за світовою статистикою, потрібна термінова пересадка.

Поки донором може виступати лише близький родич, для більшості єдина надія - чиясь несподівана смерть. Але для цього ще потрібно умовити родичів загиблого віддати орган. Лікарі швидкої не зобов'язані інформувати трансплантологів про нещасні випадки.

«Вся справа в тому, що лікарі реанімаційних відділень настільки налякані шумом навколо цієї теми, що навіть не повідомляють про потенційних донорів. Вони не хочуть зайвих проблем на свою голову, бояться потрапити у судові розгляди, отримати прізвисько "чорних трансплантологів", - пояснив Никоненко.

Медики кажуть, що пацієнт на гемодіалізі може прожити, хоча й дуже важко, 15-20 років, якщо немає супутніх захворювань. Фактично в Україні живуть 5-7 років. З новою ниркою людина може прожити довше, причому вести нормальне життя - працювати, відпочивати, харчуватися.

Нагадаємо, трьом лікарям-трансплантологам Інституту ім. Шалімова (Київ) пред'явлено обвинувачення за ст.149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людей). За інформацією міліції, столичні лікарі входили до складу злочинної групи, учасники якої впродовж тривалого часу займалися торгівлею людьми з України в одну з пост-радянських країн.

У Національному інституті хірургії та трансплантології ім.Шалімова відкидали звинувачення в причетності до «чорної трансплантології».

16 червня 2011 року МВС повідомило, що слідство у кримінальній справі щодо лікарів Національного інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова (Київ), які провели ряд незаконних операцій з трансплантації органів, практично завершено, але обвинувачені залишаються в СІЗО.

За даними слідства, з 25 операцій 15 лікарі інституту зробили в Азербайджані, решту - в Еквадорі і Косово. Дві операції були зроблені безпосередньо в Інституті ім. Шалімова. Представник слідчої служби зазначив, що «чорні трансплантологи» як і раніше знаходяться в СІЗО, пояснивши, що відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі від 5 до 12 років. !zn

Читайте також:

МОЗ пропонує дозволити в Україні посмертне донорство

Після затримання трансплантологів в інституті Шалімова нікому оперувати

У морзі Боярки у померлих вилучали очі для продажу

Юридичні аспекти трансплантації

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі