Українські лікарі стурбовані проблемною ситуацією з вакцинацією

13 травня 2011 в 07:14
Останнім часом в Україні склалася проблемна ситуація з вакцинацією: перебої у проведенні щеплень, нестача вакцин.
Farmak_155_web.jpg
Товстиженко Андрій, ZN.UA

Про це в інтерв’ю ZN.UA заявила завідувач діагностично-інфекційного відділення НДСЛ «Охматдит» заслужений лікар України Раїса Мостовенко.

«До чого це може призвести, добре розуміють інфекціоністи. Ми вже переживали спалахи інфекційних хвороб, зокрема дифтерії, спричиненої «пробілами» у вакцинації», - зазначила лікар.

Вона переконана, що вакцинація необхідна, і це стосується насамперед таких інфекційних захворювань як дифтерія, поліомієліт, правець, єдино надійним захистом проти яких є щеплення. Однак, за словами Р.Мостовенко, є щеплення, які, можливо, потрібно робити не всім. Раніше такі вакцини, як менінгококова, протигрипозна, проти гепатиту, застосовувалися за медичними показаннями, додала лікар.

На її думку, причина ситуації, що виникла в суспільстві навколо вакцинації, насправді криється в людському факторі. «Ми живемо сьогодні в кардинально інших умовах, декларуючи гуманітарні цінності, і водночас залишаємося в полоні колишніх «совкових» стереотипів. Це стосується і питань вакцинації, до якої часом спостерігаються формальні підходи, нехтування елементарним — перш ніж робити щеплення, потрібно бути цілковито певним, що дитина здорова», - підкреслила Р.Мостовенко.

На її переконання, календар щеплень обов’язково потрібно переглядати. «До речі, коли я працювала в Міністерстві охорони здоров’я, ми його не затвердили, відправивши на доопрацювання. На якій стадії ця робота нині, сказати не можу, однак, поза будь-яким сумнівом, календар щеплень буде переглянуто в бік зменшення вакцинального навантаження, індивідуального підходу до кожної дитини», - розповіла лікар.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв’ю Лідії Подолян з Раїсою Мостовенко.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...