Топ Новини

Українець споживає ліків в середньому на 60 доларів на рік

3 жовтня 2012 в 13:21
У 2011 році обсяг фармринку України становив 3,3 мільярда доларів за 1,4 мільярда реалізованих упаковок ліків. У номенклатурі ліків, присутніх на українському ринку, вітчизняні препарати складають третину.
apteka_lekarstva_vitrina_medikamenti.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Споживання ліків на душу населення в Україні становить 60 доларів на рік.

Про це заявив голова Держлікслужби Олексій Соловйов на відкритті семінару міжнародної Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC / S) для GMP інспекторів 3 жовтня.

"На фармринку України продається 22 тисячі найменувань, форм і дозувань лікарських засобів. Споживання на душу населення становить 60 доларів на рік. Середня вартість упаковки ліків іноземного виробництва в 2011 році дорівнює 5 доларам США, вітчизняного - 1 долару", - сказав О.Соловйов .

Він поінформував, що у 2011 році обсяг фармринку України становив 3,3 мільярда доларів за 1,4 мільярда реалізованих упаковок ліків. У номенклатурі ліків, присутніх на українському ринку, вітчизняні препарати складають третину. "Вітчизняна фармпродукція домінує в натуральному вираженні, тобто в упаковках, проте поступається в грошовому", - констатував голова Держлікслужби.

Соловйов повідомив, що за останнє десятиліття обсяги продажів на фармринку зросли в 10 разів. "Основним" драйвером "зростання є продаж через аптеки. Зокрема, в 2011 році через аптеки було реалізовано 1 мільярд 200 мільйонів упаковок ліків на суму 2 мільярди 900 мільйонів доларів", - зазначив він.

Голова Держлікслужби також повідомив, що в грошовому вираженні рецептурні і безрецептурні препарати розподілені фактично в рівних частках, а в натуральному на рецептурні припадає третина ринку.

Читайте також

МОЗ заборонило рекламу 326 ліків, що продаються без рецепту

В Україні обмежать продаж ліків від кашлю і знеболюючих

Син Богатирьової на тендерах МОЗ за півроку заробив майже як за весь минулий рік

Ціни на ліки будуть підвищувати не частіше двох разів на рік

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...