Топ Новини

Україна лідирує в Європі за рівнем поширення СНІДу

29 листопада 2012 в 06:54
В Україні на 1 січня 2012 року зареєстровано 204 тис. 403 ВІЛ-інфікованих. Цей показник є найвищим в Європі. За словами представника Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхати Есан, найбільш вразливими до цього захворювання є молодь і підлітки.

В Україні рівень поширення ВІЛ-інфекції - один із найвищих в Європі. Про це заявила представник Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат ЕСАН.

За її словами, на 1 січня 2012 року в Україні зареєстровано 204 тис. 403 ВІЛ-інфікованих. «Найбільш вразливі - молодь і підлітки. Вони схильні до того, аби вести ризикований спосіб життя - вживання алкоголю, наркотиків сприяє цьому. Нам потрібно достукатися до молодих людей», - сказала Есан.

Вона зазначила, що молодь недостатньо поінформована про ризики для їхнього здоров'я, шляхи передачі ВІЛ та про інші інфекції, які передаються статевим шляхом, і методи профілактики. «Більшість молодих людей вважають, що ця небезпечна хвороба їх не торкнеться. Тому ми вирішили запровадити проект з профілактики безпечної поведінки та запобігання СНІДу серед молоді. Створена серія фільмів для молоді, які призначені для поширення знань про ВІЛ-інфекцію, безпечну поведінку, для формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих. Це дуже інноваційний підхід», - сказала Есан, підкресливши, що 84% молодих людей користуються переважно інтернетом, тому й відео можна буде подивитися саме там.

Головними героями фільмів стали двоє студентів-журналістів, які досліджували проблему СНІДу в Україні. Їхніми співрозмовниками були лікарі, соціальні працівники, експерти, прості перехожі.

Відео будуть доступні на сторінці Фонду народонаселення ООН в Україні у мережі Facebook, Youtube, а відеодиски будуть поширюватися в Клініках, дружніх до молоді.

У свою чергу заступник генерального директора Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Лідія Романенко зазначила, що в Україні понад 100 «Клінік, дружніх до молоді». За словами фахівця, ці спеціалізовані установи покликані надавати інформацію, забезпечувати професійний рівень надання послуг і консультувати щодо профілактики ВІЛ-інфекцій та інфекцій, що передаються статевим шляхом. «Протягом 2012-2016 рр.. в рамках виконання другої Програми допомоги Україні Фонд народонаселення буде надавати підтримку в поширенні медико-соціальних послуг, зокрема, в сільській місцевості», - зазначила Романенко.

Читайте також:

В ООН відзначили про значне зменшення випадків інфікування ВІЛ у багатьох країнах світу

МОЗ залишив без державної допомоги ВІЛ-інфікованих дітей

В Африці виявлено ​​новий різновид СНІДу, що не реагує на лікування

У США схвалено перший засіб для профілактики ВІЛ

Вчені пропонують лікувати рак за допомогою ВІЛ-інфекції

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...