Науковці склали найбільш повну карту ДНК людини

Поділитися
Учені проаналізували всі три мільярди пар генів, що складають подвійну спіраль ДНК. Раніше увагу дослідників було сфокусовано на 2% геному, які відповідають за виробництво білків.

Вчені з кількох країн опублікували найдокладніший аналіз функцій генетичного коду людини на сьогоднішній день. Вони змогли встановити функції до 80% людського генома.

Досі вважалося, що велика частина спіралі ДНК не несе жодної функції, і увагу дослідників було сфокусовано на 2% геному, які відповідають за виробництво білків.

Над проектом «Енциклопедія елементів ДНК» (Encode) з 2003 року працювали більше 400 учених з 32 лабораторій у Великобританії, США, Іспанії, Сінгапурі та Японії.

Гени є невеликими ділянками молекули ДНК, що містять інструкції для клітин організму про те, які білкові хімічні сполуки вони повинні синтезувати. Однак більша частина ДНК досі вважалася «сміттєвою» - її призначення вчені розуміли слабо і припускали, що ніяких спеціальних функцій ці ділянки ДНК не несуть. В ході реалізації проекту Encode були проаналізовані всі три мільярди пар генів, що складають подвійну спіраль ДНК.

«Термін «сміттєва ДНК» пора викидати у сміттєвий кошик, - зауважує керівник проекту, доктор Юан Бірн з Європейського інституту біоінформатики в Кембриджі. - З даного дослідження стає ясно, що біологічно активна набагато більша частина генома, ніж вважалося раніше».

Наприклад, вчені виділили чотири мільйони так званих «перемикачів» генів - це ділянки ДНК, що вмикають або вимикають у клітинах ті або інші гени. «Перемикачі» часто розташовані далеко від гена, який вони контролюють.

Вчені визнають, що до появи результатів, які зможуть відчути на собі пацієнти, ще далеко. Однак, як зазначає інший член команди Encode, доктор Іан Данхем, в остаточному підсумку всі передові методи медицини будуть спиратися на карту геному. !zn

Читайте також:

Вчені виявили гени, пов'язані з інтелектом

Поет зашифрував свої вірші у ДНК бактерії

Вчені знайшли спосіб прискорити процес «читання» ДНК у десятки разів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі