Топ Новини

У Януковича помітили, що в Україні часто порушується право дітей на охорону здоров'я

7 травня 2012 в 13:14
За словами уповноваженого президента України з прав дитини, у досить складному становищі зараз перебуває більшість дитячих лікарень та відділень країни.
deti_sadik_detstvo_.jpg
Андрій Товстиженко

Право дітей на охорону здоров'я в Україні часто порушується. Про це повідомив уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко, інформує прес-служба голови держави.

Про це свідчать не тільки звернення громадян, а й відповідні перевірки, зазначив він. Так, за словами Павленка, у досить складному становищі зараз перебуває більшість дитячих лікарень та відділень країни. «Певна кількість лікувальних установ має значні недоліки насамперед у частині матеріально-технічного забезпечення», - констатував він. Мова йде про неповне забезпечення ліками, застаріле обладнання, меблі тощо. «Таким чином, навіть високий професіоналізм медперсоналу через низький рівень матеріально-технічного забезпечення зводиться нанівець», - підкреслив уповноважений з прав дитини.

Для вирішення цієї проблеми, зазначив Павленко, ініціюється реалізація загальнодержавної програми з матеріально-технічного переоснащення дитячих лікарень.

Складна ситуація склалася і з лікуванням дитячих онкологічних захворювань, наголосив Уповноважений з прав дитини. Тут, зокрема, існують проблеми недостатнього забезпечення ліками, нерегулярного постачання, відсутності вітчизняних трансплантаційних методів лікування, стабільного реабілітаційного лікування онкохворих дітей тощо.

У цьому контексті є скарги на порушення прав дітей на вільний доступ до лікування за кордоном. «Таким чином, Уповноважений наполягає на зміні процедури та запровадженні прозорого і доступного механізму лікування дітей за кордоном, збільшенні видатків бюджету на ці цілі та створенні умов для лікування низки хвороб в Україні», - підкреслив Павленко. Адже проведення у країні багатьох процедур коштуватиме значно дешевше, ніж за кордоном. «Технології, фахівці в Україні відповідні є, потрібен тільки центр», - додав він.

Окремою проблемою є лікування дітей з рідкісними хворобами, такими як епілепсія, аутизм, і проведення реабілітації дітей з ДЦП - знову йдеться про недостатнє фінансування закупівлі необхідних ліків для таких дітей, адже значна частина з них є підзвітними і відсутні у вільному продажу. Уповноважений з прав дитини нагадав, нагадав, що для вирішення цього питання президент доручив Кабінету міністрів створити окрему програму і забезпечити її фінансування. «Рішення ухвалене у змінах до бюджету на 2012 рік - 61 мільйон гривень виділено на реабілітацію дітей з ДЦП. Тож сьогодні ми вимагаємо від Міністерства охорони здоров`я якнайшвидше затвердити процедуру і охопити реабілітаційними послугами всіх хворих», - підкреслив Павленко.

Крім того, зазначив він, від громадян надходять звернення щодо якості обстеження та встановлення об’єктивного діагнозу дітям. Уповноваженим та відповідними службами також опрацьовується питання надання якісної психіатричної допомоги неповнолітнім.

За словами Павленка, особлива увага у зверненнях акцентується на питанні проведення якісного аналізу та доведенні ефективності медичних препаратів, які застосовуються для лікування дітей. Уповноважений зазначив, що з цією метою до Генпрокуратури і Державної служби з лікарських засобів направлено клопотання щодо проведення перевірки якості та ефективності лікарських засобів, які надаються родинам і наявні у вільному продажу в аптеках.

Читайте також:

Найвища в Україні народжуваність зареєстрована у західних регіонах, найнижча - у східних

У МОЗ занепокоєні небажанням українців робити щеплення


МОЗ запевняє, що протитуберкульозних препаратів вистачить на всіх

Українців з відкритою формою туберкульозу будуть госпіталізувати примусово

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...