Топ Новини

У Раду внесено законопроект про введення обов'язкового медичного страхування

14 серпня 2012 в 10:01
Законопроектом пропонується ввести трирівневу систему медичного страхування. Перший та другий рівні становлять систему обов'язкового медичного страхування. Другий і третій рівні становлять систему накопичувального страхування.

У Верховній Раді зареєстровано проект закону "Про загальнообов'язкове державне медичне страхування". Планується, що в разі ухвалення закон набуде чинності з 1 січня 2013 року.

Згідно із законопроектом №11077, автором якого є народний депутат від Партії регіонів Антон Яценко, система медичного страхування складається з трьох рівнів.

Перший рівень - солідарна система загальнообов'язкового медичного страхування, яка базується на засадах солідарності та субсидування і здійснення страхових виплат за рахунок коштів Фонду медичного страхування.

Другий рівень - накопичувальна система загальнообов'язкового медичного страхування, що базується на засадах накопичення коштів застрахованих осіб у Накопичувальному страховому фонді та здійснення фінансування витрат на оплату укладення договорів довічного медичного страхування та страхових виплат.

Третій рівень - система недержавного медичного страхування, яка базується на засадах добровільної участі громадян.

Перший та другий рівні системи медичного страхування складають систему обов'язкового медичного страхування. Другий і третій рівні системи страхування становлять систему накопичувального страхування.

Загальнообов'язковому медичному страхуванню підлягають: громадяни України, іноземці, в тому числі фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі особи, які обрали особливий спосіб оподаткування, військовослужбовці, громадяни України, які працюють закордоном, недієздатні громадяни.

Програма обов'язкового медичного страхування включає: перелік клініко-діагностичних груп захворювань, травм або їхніх наслідків, а також інших патологічних станів, при настанні яких медична допомога застрахованим особам надається за рахунок Фонду медичного страхування; основні стандарти якості надання медичних послуг та нормативи їхнього забезпечення, обсяги, методи і терміни лікування, профілактичні та реабілітаційні заходи.

Медичні послуги за програмою обов'язкового медичного страхування населення можуть надаватися в закладах охорони здоров'я усіх форм власності. Фінансування програми обов'язкового медичного страхування здійснюється відповідно до суми зібраних страхових платежів.

Читайте також:

Україна готується до переходу на страхову медицину

В Україні за 10 років кількість здорових дітей зменшилася на третину

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...