У Харкові немає вакцини для дітей, а МОЗ говорить про 100% забезпеченість

23 вересня 2011 в 11:32
Держава призупинила постачання вакцини для щеплень дітям у Харкові. Про це повідомила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

«Це прорахунок нашого Міністерства охорони здоров'я, яке забезпечує відповідні державні постачання. На рік нам потрібно понад 30 млн грн на матеріал, який використовується для вакцинації згідно зі щеплювальним календарем. Харкову виділили трохи вакцин для щеплень, але більше їх не дають, і зараз у нас немає можливості прищеплювати дітей», - зазначила чиновник.

Вона підкреслила, що місто не може самостійно закуповувати прищепний матеріал, оскільки його централізовано закуповує міністерство.

«Зараз ми можемо тільки чекати, поки держава нам його надасть. Але цей матеріал продається в аптечній мережі, і у кого є можливість придбати і зробити вчасно щеплення своїй дитині, ми настійно рекомендуємо так і зробити. На сьогоднішній день іншого виходу немає», - зазначила С.Горбунова-Рубан.

ZN.UA Тим часом прес-служба МОЗ на офіційному сайті заявила про те, що забезпечила країну вакцинами на 100%.

«У 2011 році вперше за останні 3 роки вдалося забезпечити потребу у вакцинах для профілактики таких небезпечних інфекцій як дифтерія, туберкульоз, поліомієліт на 100% (у попередні роки забезпеченість не перевищувала 60%).

У державному бюджеті України на 2011 рік на закупівлю вакцин передбачено фінансування на суму 236 910,9 тис. грн, що становить 60% від потреби. У червні 2011 року на звернення МОЗ України додатково Кабінетом Міністрів України було виділено 35 200,0 тис. грн. За результатами проведення торгів досягнуто економії бюджетних коштів у розмірі близько 22 млн грн. Зекономлені кошти було направлено на додаткову закупівлю необхідних вакцин.
Таким чином, цього року було здійснено закупівлю вакцин на суму 272 млн грн, що дозволяє забезпечити потребу у найбільш життєво необхідних імунобіологічних препаратах на 95 - 100%».

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...