Топ Новини

Творчі люди схильні до депресії і шизофренії

17 жовтня 2012 в 08:58
У творчих людей, особливо у письменників, підвищений ризик біполярного розладу, тривожності, шизофренії, наркозалежності, уніполярної депресії. Творчі люди в два рази частіше зважуються на самогубство.
70.jpg
zdavnitsa.ru

Творчі здібності нерідко пов'язані з психічними відхиленнями. Особливо цей зв'язок часто зустрічається у письменників, говорить дослідження більше мільйона осіб. У них підвищений ризик біполярного розладу, тривожності, шизофренії, наркозалежності, уніполярної депресії.

Такі висновки Каролінського інституту, передає BBC. За словами вчених, творчі люди в два рази частіше зважуються на самогубство. До речі, біполярні розлади нерідко можна зустріти у фотографів і танцюристів. Анорексія, певною мірою аутизм - ще одні супутники творчості.

Доктор Сайма Кіяга стверджує: якщо людина з аутизмом або маніакальними нахилами чимось дуже цікавиться, можливо, вона геніальна. Аналогічна ситуація з шизофренією. Дане розуміння відхилень може подарувати новий підхід у лікуванні захворювань.

Наприклад, деякі особливості мислення і поведінки, пов'язані з хворобою, корисні для осіб творчих професій. Однак експерти закликають не поетизувати хворих людей, в кожному випадку малюючи образ божевільного генія.

Читайте також:

Від депресії страждають 350 мільйонів осіб на планеті

Нероби частіше за інших страждають осінньою депресією

Стрес заразний, як застуда, особливо для жінок

Нобелівську премію з літератури отримав письменник Мо Янь

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...