Тисячі росіян добровільно ризикують життям, беручи участь в експериментах західних фармацевтів

27 вересня 2012 в 11:37
Проводити клінічні випробування на жителях Росії іноземним компаніям набагато дешевше і зручніше, ніж у себе. Фармацевтичні компанії використовують результати випробувань за кордоном, щоб ліки було простіше ліцензувати.
lekarstva_-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Готовність тисячі росіян брати участь у випробуваннях ліків є вельми сприятливою обставиною для світової фармацевтичної промисловості, бо у США і Європі клінічні випробування вимагають великих витрат, а залучити добровольців складно. Про це пише The New York Times.

У Росії, навпаки, відомства-регулятори, лікарі і навіть багато пацієнтів раді будь-якому шансу взяти участь в експериментах. «Для пацієнтів це часто єдиний спосіб отримати медичну допомогу на сучасному рівні», - пише видання.

Уряд Путіна полегшив фармацевтичним компаніям доступ до російських пацієнтів, щоб стимулювати створення робочих місць та інвестиції у високі технології. Закон від 2010 року зобов'язує компанії попередньо випробовувати на росіянах ліки перед початком продажів в Росії.

«Для російської охорони здоров'я випробування ліків у Росії в кінцевому підсумку - благо: сотні мільйонів доларів вкладаються в діагностичні дослідження та медичну допомогу, яких могло не бути зовсім», - пише газета.

- На українцях щорічно тестують 300 нових медичних препаратів


Не тільки Росія проводить таку політику. «Серед країн, які стимулюють або зобов'язують компанії проводити локальні клінічні випробування, - Сінгапур, Південна Корея і Китай», - повідомив Джон Льюїс, віце-президент Association of Clinical Research Organizations (США). Попутно він закликав ставитися до клінічних випробувань «як до експериментів, досліджень, а не як до лікування».

Фармацевтичні компанії використовують результати випробувань за кордоном, щоб ліки було простіше ліцензувати у США. Особливо компанії орієнтуються на Росію, щоб тестувати експериментальні препарати від психічних хвороб, іноді в тих же палатах, куди намагалися запроторити радянських дисидентів.

Простір для росту великий: з усіх клінічних випробувань, що проводяться у світі, на Росію припадає лише 5%, тоді як на США - близько 50%.

Клінічні випробування розрізняються за ступенем ризику: препарати тестують як на пізній стадії розробки, так і на ранній, коли їх вперше випробовують на людях. У Росії такі дослідження коштують дешевше і здійснюються швидше, ніж на Заході: добровольці погоджуються на подив охоче. Можливо, це пояснюється глибоким фаталізмом росіян.

Читайте також:

Фармацевти створюють симулятор людини для більш ефективного тестування ліків

Виробників ліків в Україні стало менше на 23%

Французькі медики визнали 50% ліків марними

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...