Топ Новини

Розроблено метод лікування гіпертонії, який не вимагає таблеток

14 січня 2011 в 12:23
Розроблено метод лікування гіпертонії, що допоможе хворим, які не реагують на медикаментозне лікування. Метод полягає в короткому імпульсі електромагнітного випромінювання, спрямованого на нирки.

Розроблено метод лікування гіпертонії, що допоможе хворим, які не реагують на медикаментозне лікування. Метод полягає в короткому імпульсі електромагнітного випромінювання, спрямованого на нирки.

Результати цього дослідження показують, що спрямований імпульс вибірково порушує передачу сигналів по нервам, що ведуть до нирок і грають провідну роль у регулюванні кров'яного тиску. На цей час нова розробка проходить клінічні випробування. Проте автори розробки впевнені, що їхній винахід зможе допомогти сотням тисячам гіпертоніків. Згідно з медичною статистикою, на цей час приблизно половина з них не реагує на лікарське лікування.

Почасти це відбувається через те, що часто пацієнти забувають приймати ліки щодня. Але приблизно п'ята їхня частина просто не чутлива до препаратів, що знижують тиск. Гіпертонія широко поширена у всіх країнах світу.

Медики вважають, що новий метод лікування дозволить таким пацієнтам краще контролювати свій стан, що знизить ризик інсультів й інфарктів.

Група австралійських медиків на чолі з професором Мюрреєм Еслером з Інституту серця й діабету в Мельбурні вже протягом декількох років проводить випробування цього методу. Щоб дістатися до нирки, лікарі використовують катетер або довгу тонку трубку, яку вводять в артерію в паху пацієнта і просувають до нирки.

Після цього катетер підключають до генератора випромінювання в радіодіапазоні. Короткий імпульс такого випромінювання порушує роботу частини нервів у стінках ниркових артерій. Припинення подачі сигналів, які передаються цими нервовими закінченнями, спричиняє до зниження тиску крові.

Австралійські дослідники провели випробування цього методу на більш ніж 100 пацієнтах у 24 медичних центрах у різних країнах. Вони виявили, що метод знижує тиск приблизно на 10 мм ртутного стовпа. Цього недостатньо, щоб повністю нормалізувати тиск, але метод значно скорочує фактори ризику при дуже високому тиску.

Крім того, не виявлено майже ніяких протипоказань до застосування цього методу. Через півроку після лікування 41 з 49 пацієнтів (84%), які пройшли лікування за новим методом, продовжували демонструвати стійке зниження тиску на 10 мм ртутного стовпа й більше. У контрольній групі таких результатів удалося досягти лише у 18 з 51 пацієнта (35%).

Коментуючи результати дослідження, професор Джеремі Пірсон із Британського фонду досліджень хвороб серця сказав: «Ці випробування відкривають нові багатонадійні шляхи до лікування гіпертонії, яка не піддається лікарським методам».

За матеріалами Би-Би-Си

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...