Топ Новини

Психологи розповіли, як боротися з літньою лінню

26 липня 2012 в 06:29
За словами фахівців, людська активність в літні місяці підвищується, а лінь проявляється тільки на робочому місці.
20101228211330.jpg
kuldoshina.ru

Літню лінь можна побороти, якщо правильно будувати робочий день, зачиняти вікна в офісі, аби сконцентруватися на справах, або, у крайньому випадку, спробувати змінити професію, розповіли російські психологи.

На думку психотерапевта Костянтина Ольхового, у щоденний графік потрібно включати прогулянки на свіжому повітрі. За його словами, літня лінь починає формуватися ще в дитинстві, коли червень, липень і серпень асоціюються з канікулами, тому з роками не зникає бажання відпочивати всі три літніх місяці.

"Єдиний спосіб боротьби з цим - максимально проводити час, вільний від роботи, не вдома. Це найкраще, що ми можемо зробити, не чекаючи відпустки. Потрібно намагатися хоча б півгодини щовечора пройтися, послухати птахів, подивитися на зелень", - сказав він .

Впоратися з почуттям втоми і небажанням працювати можна, якщо влаштовувати собі насичений відпочинок вечорами і на вихідних, вважає психолог Марія Пугачова. Вона радить розподіляти час таким чином, щоб при семигодинному робочому дні чотири-п'ять годин приділяти активному відпочинку: прогулянки, велосипед, ролики. В результаті буде здаватися, що половина часу доводиться на роботу, половина - на розваги.

Керівник психологічного центру "Сприяння" Ганна Хникіна рекомендує планувати робочий день і дотримуватися чіткого розкладу. Це нескладне правило допоможе багато чого встигнути і врахувати не тільки обов'язки, пов'язані з роботою, а й знайти час для відпочинку, вважає вона.

Хникіна також рекомендує проводити робочий день з зачиненим вікном. На її думку, відкриті вікна в офісах дозволяють чути все, що відбуватиметься на вулиці, наприклад, музику з найближчого кафе або дорожній шум. За її словами, сторонні звуки, заважають сконцентруватися на справах, а музика нагадує про те, що частина колег уже у відпустці.

Психотерапевт Ольховий не радить проводити робочі дні в очікуванні відпустки. "Основне завдання - навчитися отримувати насолоду від того, що є тут і зараз. І тоді не будеш помирати від думки, що відпустки все немає, і поки її не буде - це не життя", - зазначив психотерапевт.

Людська активність в літні місяці підвищується, а лінь проявляється тільки на робочому місці. "Є маленький нюанс щодо ліні: коли виходить сонце, на фізіологічному рівні процеси активізуються, людина стає більш активною, але чомусь вона не хоче направляти цю активність в робоче русло", - говорить психолог.

Хникіна розповіла, що лінь не властива тим, хто займається улюбленою справою. "Чим же я займаюся? Чи приносить це радість мені?" - такі питання психолог порекомендувала ставити собі, щоб з'ясувати, чи приносить праця задоволення. Вона також додала, що ніколи не пізно змінити професію і сферу діяльності, якщо вони не приносять задоволення.

Читайте також:

Лінь може стати причиною смерті

Щорічно у світі помирають майже 5 млн людей від пасивного способу життя


Амбіційні люди заробляють більше, але помирають раніше, — дослідження

Вчені встановили, що сидячий спосіб життя украй шкідливий для здоров'я

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...