Причиною смертельної кишкової інфекції у Німеччині назвали паростки бобових

Поділитися
© : кадр із к/ф
Спалах кишкової інфекції в Європі могли викликати пагони бобових з місцевих теплиць. Таке припущення зробила влада Німеччини. Зокрема, мова йде про пророщену квасолю, сою, сочевицю і горох.

Влада попросила людей не вживати в їжу не тільки паростки бобових, а й пагони брокколі, часнику, редиски та редьки, які використовуються для приготування салатів.

Однак повної впевненості в експертів немає досі: остаточні результати аналізів очікуються в понеділок.

Місцева влада не виключає, що кишкову паличку може бути незабаром виявлено ​​і в інших німецьких господарствах. Ферму, де було виявлено можливе джерело зараження, у даний час закрито.

Нагадаємо, на даний момент від інфекції померли 22 людини і захворіли близько 2 тисяч осіб, багато з них перебувають у важкому стані. Всі інфіковані проживають у Німеччині або ж побували там не так давно.

Бактерії E.coli зазвичай містяться у травних органах свійської худоби, у більшості випадків не небезпечні для людини. В окремих випадках кишкова інфекція може викликати смертельно небезпечний гемолітичний уремічний синдром, що вражає нирки і нервову систему.

Раніше повідомлялося, що Україна посилить контроль на кордоні на ввезення овочів з Європейського Союзу. Росія ж заборонила імпорт на овочеву продукцію з Європи.

31 травня міністр охорони здоров'я в уряді Гамбурга Корнелія Прюфер-Штрокс заявила, що іспанські огірки не є джерелом гострої кишкової інфекції, від якої у Німеччині вже померли 14 людей.

30 травня Росспоживнагляд заборонив ввозити до Росії овочі з Німеччини та Іспанії, а з 2 червня заборону було поширено на всі країни ЄС.

Раніше іспанська продукція вважалася винуватцем зараження, яке вразило 1,2 тис. німців. Тепер джерело зараження необхідно шукати заново

В Україні інфекції поки виявлено не було.

2 червня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна посилила контроль на кордоні за ввезенням овочів з країн Європейського Союзу.

Зараз за сприяння ВООЗ проводиться інтенсивне розслідування з метою встановлення джерела спалаху, яке досі не визначено.

ВООЗ, у відповідності до вимог Міжнародних медико-санітарних правил, безперервно інформує держави-члени про останні події та надає технічні рекомендації з подальшого розслідування спалаху небезпечного захворювання.

Раніше повідомлялося, що різновид кишкової палички, що викликала спалах захворювання в Західній Європі, є новим, раніше невідомим науці штамом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі