По ТБ вперше в світі буде оказано процес евтаназії

8 червня 2011 в 16:30
BBC вперше в світі покаже процес евтаназії. Про це повідомляє The Daily Telegraph.
shpric_medicina_lekarstva_5z_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У фільмі, знятому Террі Претчером, буде продемонстрований процес відходу з життя мільйонера Пітера Смедлі.

П. Смедлі страждав захворюванням рухових нейронів. Він знав, що ця хвороба невиліковна, а пацієнта чекає важка смерть. Тому в грудні 2010 року він вирушив у клініку Dignitas в Швейцарії, щоб добровільно піти з життя.

П. Смедлі пішов з життя, випивши отрути. Перед вирішальним моментом Т. Претчер запитав, чи готовий він до того, щоб зробити непоправне. П. Смедлі без коливань відповів "так" і додав, що хотів би подякувати всім присутнім.

Через день усі близькі друзі бізнесмена отримали листи, в яких він розповів їм про своє рішення і повідомляв їм про те, наскільки вони були йому дорогі.

За словами близьких мільйонера, він був досить замкнутою людиною і рідко розказував кому-небудь про свої проблеми. Вони не були в курсі того, що йому була діагностована важка хвороба. Не знали вони й про його рішення піти з життя.

Т. Претчер сподівається, що його фільм змусить британську владу замислитися про дозвіл евтаназії в Сполученому Королівстві.

"Я знаю, він хотів би померти в себе вдома, в спальні або вітальні", - говорить Т. Претчер про П. Смедлі. Однак бізнесмен не мав такої можливості, тому що евтаназія в Британії заборонена.

Добровільний відхід з життя в даний час дозволений в Нідерландах, Люксембурзі, Бельгії, Швейцарії і штаті Орегон до США.

Так, наприклад, в Цюріху щорічно добровільно йдуть з життя близько 200 осіб. Уряд країни провів референдум з приводу заборони "суїцидального" туризму. Проте швейцарці відхилили цю ініціативу.

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...