Топ Новини

Органічні та звичайні продукти виявилися однаковими за якістю - різниця лише в ціні

5 вересня 2012 в 08:56
Органічні продукти харчування, які коштують на 20-100% дорожче за звичайні, не такі вже й корисні, як прийнято думати. Єдина відмінність полягає у високій ціні на них.

Органічні продукти не корисніші за традиційні, хоча, як правило, коштують значно дорожче. До такого висновку прийшли американські фахівці, які проаналізували результати 240 профільних досліджень за період з 1966 по 2011 рр..

Аналіз понад 200 звітів про користь таких продуктів показав: органічні і звичайні овочі, фрукти і продукти тваринного походження в цілому особливо не відрізняються за поживністю, за винятком того, що в органіці на 30% рідше зустрічаються пестициди.

Окрім показників поживних речовин, фахівців цікавила наявність бактерій та грибків у фруктах, овочах, злакових, м'ясі, яйцях і молоці. З'ясувалося, що в органічному і звичайному молоці містилася однакова кількість жирів, хоча захисники органіки стверджують, що перше більш багате на омега-3. Також в органічних продуктах дослідники знайшли більше азоту.

- Україна стала 44-ю у світі за якістю продуктів харчування

Також вчені з'ясували, що за харчовою цінністю, включаючи вміст вітамінів, між органічною і звичайною сільськогосподарською продукцією немає істотної різниці. Також вони приблизно однаково схильні до бактерійного зараження.

Що стосується пестицидів, ними забруднені приблизно 7% органічної та 38% традиційної продукції, хоча в органіці їх не повинно бути взагалі.

Головний автор дослідження - лікар зі Стенфордського університету Крістал Сміт-Спенглер - бачить причину у «витоку» пестицидів з сусідніх полів або в тому, що окремі речовини можуть зберігатися в землі довше, ніж передбачалося.

«Споживачі обирають органічні продукти через безліч причин, включаючи уявлення про більшу користь подібних продуктів. Але ці уявлення помилкові», - прокоментував результати дослідження професор Алан Денгур з лондонської школи гігієни і тропічної медицини.

Читайте також:

Молочна продукція з вмістом замінників буде продаватися на окремих полицях та спеціально позначатися

Ціни на продовольство в Україні виростуть на 10-15%

Ціни на чай у світі зросли до максимуму за 2,5 роки

 

За матеріалами: Би-би-си , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...