Топ Новини

Найвища в Україні народжуваність зареєстрована у західних регіонах, найнижча - у східних

5 квітня 2012 в 12:57
Основним чинником скорочення числа народжених в Україні стало помітне зниження показників дітородної активності жінок, переконані у МОЗ.
deti.jpg
pozitivchik.info

Міністерство охорони здоров'я України назвало регіони з найвищою і найнижчою народжуваністю. Найменше дітей народжують у східних областях України, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

Як відзначають у міністерстві, за рівнем народжуваності області України поділяються на три групи.

Перша - це депресивна за дітородною активністю, до якої належать східні області. Для них характерна наднизька народжуваність, яка і наполовину не забезпечує чисельності населення. Це - Донецька, Луганська, Сумська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька і Полтавська області, зазначають у МОЗ.

Друга група - це західні регіони, де відносно високі показники народжуваності. Для них характерні порівняно високі сумарні коефіцієнти народжуваності - 1,2 - 1,6 дитини на одну жінку. У МОЗ підкреслили, що у західних областях ще зберігаються традиції дводітності, найменші в Україні показники поширеності абортів, удвічі менша (загальноукраїнського рівня) частка позашлюбної народжуваності.

До третьої групи належать демографічно старі області центру і півночі, в яких показники народжуваності і відтворення населення - на рівні середньоукраїнських.

У МОЗ зазначають, що основним фактором скорочення числа народжених в Україні стало помітне зниження показників дітородної активності жінок.

У відомстві поінформували, що у 2011 році дітей народилося на 29,9 тис. більше, ніж у 2007 р. Загальний коефіцієнт народжуваності населення збільшився: з 10,2% у 2007 р. до 11,0% у 2011 р. Підвищення рівня народжуваності за останні п'ять років є передусім наслідком збільшення числа потенційних матерів - жінок дітородного віку, народжених у першій половині 80-х років, підкреслили у відомстві.

Читайте також:

П’яту частину населення України складають люди у віці 60 років і більше

Майже кожен десятий новонароджений немовля на півдні Португалії — українець

В Україні новонароджених називають Шехерезадами, Калинами та Принцами

Допомогу при народженні дітей у 2011 році отримали 227 тис. сімей, — Янукови
ч

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...