Науковцям вдалося виявити загальні причини розвитку діабету й хвороби Альцгеймера

18 червня 2012 в 06:51
У процесі дослідження американські науковці виявили у діабету і хвороби Альцгеймера загальні причини розвитку.
shpric_medicina__3b_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Американські науковці виявили генетичні причини, що зв'язують розвиток цукрового діабету і хвороби Альцгеймера. Дослідження здійснила група фахівців під керівництвом Кріс Лі з Міського університету Нью-Йорка.

Група Лі зробила серію експериментів на тваринах. Як піддослідних науковці використовували круглих черв'яків Caenorhabditis Елеганс. Вони вивчали мутації гена APP, що кодує білок попередник бета-амілоїду. Накопичення останнього спричиняє утворення амілоїдних бляшок у нейронах, що і призводить до розвитку симптомів хвороби Альцгеймера.

Дослідники з'ясували, що мутації гена АРР спричиняють до зміни метаболізму низки ключових сигнальних білків, зокрема інсуліну. Під час експерименту науковці спостерігали зниження швидкості розвитку тварин із мутацією APP, середніх розмірів їхнього тіла, а також несучості. Володарі одного з варіантів мутації виявилися нежиттєздатними через порушення температурної чутливості.

Науковцям вдалося виявити загальні причини розвитку діабету і хвороби Альцгеймера. Він також висловив сподівання, що це відкриття допоможе розробити нові методи лікування і профілактики вказаних захворювань.

У березні 2012 року дві незалежні групи дослідників опублікували наукові статті, в яких описували зв'язок зміни метаболізму білків інсулінового сигнального шляху з утворенням амілоїдних бляшок в нейронах.

Раніше шведські науковці здійснили першу фазу клінічних випробувань вакцини від хвороби Альцгеймера. ! Zn

Читайте також:

Вчені висунули нову концепцію виникнення раку

Геологи розповіли про могутню цивілізацію, яку згубила зміна клімату

Вчені: Вживання кави знижує ризик смерті

Британські науковці відкрили причину підвищення кров’яного тиску

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...