Топ Новини

Науковці створили з вірусу вакцину від кокаїнової залежності

19 червня 2012 в 08:32
Вірус-переносник показав свою здатність забезпечувати постійне виробництво антитіл. Для того щоб забезпечити стійку несприйнятливість до наркотику достатнього однієї ін'єкції вірусу-носія генів.
narkotiky.jpg
sarreg.ru

Американські мікробіологи створили вакцину від кокаїнової залежності на основі нешкідливого для людини аденоасоційованого вірусу - переносника генів, які забезпечують виробництво білка, що спричиняє несприйнятливість до наркотику, йдеться в статті, опублікованій на сайті журналу Human Gene Therapy.

Група під керівництвом Кіма Янди (Kim Janda) з американського Інституту Скріппса раніше вже дослджувала на тваринах вакцини, що «вчать» імунну систему організму зупиняти переробку героїну і запобігати наркотичному сп'янінню. Новий засіб діє за тим же принципом, але в ньому використовують віруси як засіб доставки речовини.

«Ми припустили, що ефективну антикокаїнову вакцину може бути створено з використанням переносника генів - аденоассоційованого вірусу, що забезпечить постійне виробництво антікокаїнових моноклональних антитіл, що затримуватиме кокаїн у крові, перешкоджаючи його надходженню до мозку», - вказано в статті.

Аденоассоційований вірус легко проникає до клітин організму та може вбудовувати свій геном у геном клітин, тому цей вірус часто використовують для створення вірусних векторів - переносників генів для генної терапії.

В експериментах на мишах розроблений групою Янди вірус-переносник показав свою здатність забезпечувати постійне виробництво антитіл.

Для того, щоб забезпечити стійку несприйнятливість до наркотику, було достатнього однієї ін'єкції вірусу-носія генів. ! zn

Читайте також:

Вчені з’ясували, що найефективніше лікувати алкоголізм наркотиком LSD

СБУ впіймала колишнього міліціонера на розфасовці наркотиків у шкільному тирі

У київських клініках виявлені наркопритони

В Україні можуть скасувати переслідування за зберігання наркотиків для власного вживання

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...