Топ Новини

Науковці склали найбільш повну карту ДНК людини

6 вересня 2012 в 06:58
Учені проаналізували всі три мільярди пар генів, що складають подвійну спіраль ДНК. Раніше увагу дослідників було сфокусовано на 2% геному, які відповідають за виробництво білків.

Вчені з кількох країн опублікували найдокладніший аналіз функцій генетичного коду людини на сьогоднішній день. Вони змогли встановити функції до 80% людського генома.

Досі вважалося, що велика частина спіралі ДНК не несе жодної функції, і увагу дослідників було сфокусовано на 2% геному, які відповідають за виробництво білків.

Над проектом «Енциклопедія елементів ДНК» (Encode) з 2003 року працювали більше 400 учених з 32 лабораторій у Великобританії, США, Іспанії, Сінгапурі та Японії.

Гени є невеликими ділянками молекули ДНК, що містять інструкції для клітин організму про те, які білкові хімічні сполуки вони повинні синтезувати. Однак більша частина ДНК досі вважалася «сміттєвою» - її призначення вчені розуміли слабо і припускали, що ніяких спеціальних функцій ці ділянки ДНК не несуть. В ході реалізації проекту Encode були проаналізовані всі три мільярди пар генів, що складають подвійну спіраль ДНК.

«Термін «сміттєва ДНК» пора викидати у сміттєвий кошик, - зауважує керівник проекту, доктор Юан Бірн з Європейського інституту біоінформатики в Кембриджі. - З даного дослідження стає ясно, що біологічно активна набагато більша частина генома, ніж вважалося раніше».

Наприклад, вчені виділили чотири мільйони так званих «перемикачів» генів - це ділянки ДНК, що вмикають або вимикають у клітинах ті або інші гени. «Перемикачі» часто розташовані далеко від гена, який вони контролюють.

Вчені визнають, що до появи результатів, які зможуть відчути на собі пацієнти, ще далеко. Однак, як зазначає інший член команди Encode, доктор Іан Данхем, в остаточному підсумку всі передові методи медицини будуть спиратися на карту геному.

Читайте також:

Вчені виявили гени, пов'язані з інтелектом

Поет зашифрував свої вірші у ДНК бактерії

Вчені знайшли спосіб прискорити процес «читання» ДНК у десятки разів

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...