Топ Новини

МОЗ заблокував обіцяне українцям здешевлення ліків

21 серпня 2012 в 09:49
МОЗ затягує ухвалення постанови про контроль якості ліків. Якщо держава не посилить контроль, фармацевти відмовляться від раніше обіцяного зниження цін на «соціально орієнтовані» лікарські препарати.
apteka_lekarstva_original.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Ініціатива президента Віктора Януковича щодо здешевлення лікарських препаратів, яку влада планувала реалізувати напередодні виборів, блокується через негласну протидію Міністерства охорони здоров'я. Каменем спотикання став контроль якості ліків. Про це у своїй статті для ZN.UA пише оглядач Юрій Бутусов.

Як відомо, 6 червня уряд і керівники 41 провідного підприємства України, зайняті у виробництві та збуті ліків, підписали меморандум, де були проголошені важливі зобов'язання. Підприємці зобов'язалися протягом 3 місяців знизити ціни на «соціально орієнтовані» лікарські препарати на 20%.

В обмін влада зобов'язалася навести лад у системі держзакупівель ліків, а також посилити контроль за якістю препаратів, що ввозяться в країну (Цей пункт стосується захисту внутрішнього ринку від імпорту дешевих компонентів ліків, які виробляються в Індії і Китаї без дотримання міжнародних стандартів).

Зобов'язання Кабміну щодо фармпідприємств досі не виконані, хоча вересень вже не за горами. В результаті підприємці можуть бути звільнені від виконання своїх зобов'язань перед урядом.

- Справа рвачів

Однак проект указу Януковича про виконання положень меморандуму не може потрапити на підпис глави держави вже більше двох місяців.

За даними джерел ZN.UA близьких до Кабміну, каменем спотикання, через який заблоковано указ Януковича і меморандум, став контроль якості ліків. Уряд підготував проект постанови № 902 «Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну».

Якщо постанова буде прийнята, по чорному ринку імпорту неякісної лікарської сировини буде завдано серйозного удару. Це напевно не зупинить чорних виробників і їхніх господарів, але дозволить значно скоротити обсяги цього бізнесу. А легальні виробники одержать можливість збільшити присутність на ринку якісних ліків вітчизняного виробництва, пише оглядач.

Прийняття постанови № 902 заблоковано міністром охорони здоров'я Раїсою Богатирьовою. Висуваючи абсолютно несуттєві претензії до постанови, МОЗ робить все для затягування проекту, для проходження його термінів розгляду та зняття з порядку денного Кабміну, пише автор.

Джерело ZN.UA в Кабміні повідомляє, що, незважаючи на всі зусилля секретаріату КМ, пробити рішення не виходить. Керівництво Кабміну заявляє, що від нього нічого не залежить.

«Чому ж міністр Богатирьова дозволяє собі ігнорувати вимоги РНБО, вимоги всього фармринку України? Як стверджують джерела ZN.UA, керівництво МОЗ заявляє про неофіційну підтримку своїх дій та своєї бездіяльності з боку найбільш знаменитого лікаря-стоматолога України Олександра Вікторовича Януковича. Чи так це насправді? Ми не можемо стверджувати. Формально всю відповідальність за ситуацію несе Богатирьова. Але у справі очевидно, що політичної ваги Раїси Василівни, щоб зупинити указ Януковича-старшого і категоричні вимоги Клюєва і всієї Партії регіонів, абсолютно недостатньо», - пише Юрій Бутусов.

Подробиці читайте у "Дзеркалі тижня. Україна" у статті Юрія Бутусова "Справа рвачів".

Читайте також:

В Україні обмежать продаж ліків від кашлю і знеболюючих

Син Богатирьової на тендерах МОЗ за півроку заробив майже як за весь минулий рік

Ціни на ліки будуть підвищувати не частіше двох разів на рік

Через цілу низку посередників ціни на ліки в Україні зростають у 10 разів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...