Топ Новини

МОЗ попереджає: Українцям постійно загрожує масове отруєння горілкою

4 жовтня 2012 в 13:34
За даними МОЗ, у країні 35-50% горілки продається нелегально. Таким чином, кожна друга пляшка алкоголю може бути джерелом хімічної загрози.
vodka.jpg
ZN.UA

В Україні існує постійна загроза масового отруєння алкоголем через його низьку якість. Про це 4 жовтня на прес-конференції повідомив директор Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків МОЗ Анатолій Вієвський.

За його словами, у країні 35-50% горілки продається нелегально, таким чином, кожна друга пляшка алкоголю може бути джерелом хімічної загрози, в той час як у Чехії, в якій вже зафіксовано 26 випадків смерті від вживання неякісного спиртного, нелегальний алкоголь складає 25 % ринку алкогольних напоїв.

«Не можна вважати, що у нас у країні ситуація безпечніша, на відміну від того, що сталося в Чехії, Польщі та Словаччини, з точки зору алкогольної політики», - повідомив він.

За його словами, вироблений в Україні нелегальний алкоголь у першу чергу йде на український ринок, а вже потім в інші країни, куди він експортується.

«Необхідний набір грамотно вибудуваних регуляцій, і мова йде не тільки про прикордонні методи, а також і про спеціальні прийоми, як, наприклад, відбувається між Німеччиною і Данією, щоб домогтися того, аби контрабандний спирт доставлявся в країну чистим, без етилу та інших домішок», - додав він.

На думку Вієвського, Україна не є країною з добре структурованою алкогольною політикою.

Читайте також:

Горілчаний офшор у Криму обійшовся бюджету в 300 мільйонів

Українці частіше стали пити горілку

Мінфін хоче посилити контроль над оборотом спирту

Кабмін ініціює підвищення цін на алкоголь замість боротьби з «паленою» горілкою

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...