Топ Новини

МОЗ пообіцяв гіпертонікам безкоштовні ліки в аптеках

16 липня 2012 в 15:47
Реімбурсація почне впроваджуватися з 1 вересня. Зараз йде підготовча робота - встановлюються референтні - середньоринкові ціни - на препарати для гіпертоніків. За його словами, вже в процесі цієї роботи ціни на ліки гіпертонічної групи будуть знижені на 10-20%, залежно від конкретного препарату.
apteka_lekarstva_vitrina_medikamenti.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA
Заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов заявив, що хворі на гіпертонію будуть отримувати необхідні ліки безкоштовно.
 
Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, про це він заявив під час відвідин низки аптек у Житомирській, Рівненській та Тернопільській областях, куди попрямував за дорученням міністра, віце-прем'єра Раїси Богатирьової.
 
«Одне із завдань, які поставив перед Міністерством охорони здоров´я Президент, це впровадження референтних цін з послідуючою реімбурсацією, тобто, компенсацією державою коштів, витрачених пацієнтами на ліки, - сказав Олександр Толстанов, виступаючи перед провізорами та відвідувачами в аптеці в Коростишеві, Житомирська обл. - У першу чергу, ми зупинилися на ліках для гіпертоніків, тому що гіпертонічна хвороба не тільки одна з найпоширеніших серед українців, але й має дуже важкі наслідки».
 
За словами Толстанова, реімбурсація почне впроваджуватися з 1 вересня. Зараз йде підготовча робота - встановлюються референтні - середньоринкові ціни - на препарати для гіпертоніків. За його словами, вже в процесі цієї роботи ціни на ліки гіпертонічної групи будуть знижені на 10-20%, залежно від конкретного препарату.
 
"Виділено 7 формул, за якими синтезовано всі основні препарати для гіпертоніків, - говорить Толстанов. - Усі ці препарати (більше 200 найменувань) увійшли в перелік ліків, на які сьогодні встановлюються референтні ціни. Згодом механізм працюватиме так: лікар виписує гіпертонікові ліки з цієї групи, той іде в аптеку з рецептом і отримує виписане ліки безкоштовно. А держава потім компенсує аптекам референтну вартість цих ліків".
 
Заступник міністра висловив думку, що механізм реімбурсації дозволить також контролювати вживання ліків. "Люди будуть купувати те, що прописав лікар, а не те, що в рекламі сказали, - говорить Толстанов. - Але найголовніше - вони гарантовано отримають потрібні препарати".
 
Читайте також:
 
 
 
 

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...