Топ Новини

Мінздоров'я: Україна на порозі епідемії грипу

14 січня 2011 в 12:28
В.о. директора департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду Міністерства охорони здоров'я Антон Парусов заявив, що Україна вже входить у початок епідемії грипу.

В.о. директора департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду Міністерства охорони здоров'я Антон Парусов заявив, що Україна вже входить у початок епідемії грипу.

За його словами, за попередній тиждень в Україні у 10 контрольних містах зареєстровано 86 тисяч хворих на грип та ГРЗ, що в чотири рази нижче, ніж за аналогічний період попереднього року.

При цьому він зазначив, що на сьогоднішній день зареєстровано лише два летальних випадки захворювання на грип та ГРЗ, у той час як торік за цей період таких випадків було близько 600.

За словами Парусова, на сьогоднішній день епідпоріг в Україні незначно перевищений у 13 областях, у тому числі у Рівненській та Сумській областях - у 1,5 рази.

У Києві епідпоріг ще не перевищено, але він вже досяг 99%.

Водночас, медики прогнозують, що наступного тижня захворюваність знизиться у зв'язку з початком шкільних канікул.

Головний спеціаліст відділу епідеміологічного благополуччя Мінздоров'я Костянтин Легеза нагадав, що в поточному сезоні в Україні циркулює три віруси грипу - А Н1N1, А Н3N2 і вірус типу В.

За його словами, А H1N1 у 2009 році був пандемічний, але у зв'язку з тим, що пройшов через імунну систему населення, втратив свої пандемічні здібності і став звичайним сезонним вірусом типу грипу А.

Легеза також повідомив, що в Україні окрім вірусів грипу циркулює також понад 300 респіраторних вірусів, зокрема, аденовіруси, віруси грипу А.

«Щеплення проти респіраторних захворювань на сьогоднішній день не існує», - зазначив він.

Разом з тим, за його словами, своєчасна вакцинація людини проти грипу призводить до «виникнення напруженості імунітету», що значно підвищує стійкість імунної системи проти респіраторних захворювань.

Легеза також повідомив, що на сьогоднішній день в Україні вакциновано більше 507 тисяч людей, що в 2,5 рази більше ніж у 2009 році.

Із них 440 тис. осіб належать до групи підвищеного ризику захворювання на грип та ГРЗ.

Нагадаємо, раніше виконуючий обов'язки директора департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду Міністерства охорони здоров'я України Антон Парусов заявив, що медики очікують пік епідемії грипу і ГРЗ в Україні після новорічних свят.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...