Топ Новини

Мексиканські вчені створили вакцину від героїнової залежності

25 лютого 2012 в 11:26
Медики вже провели успішні випробування вакцини від героїнової залежності на мишах. Деталі про препарат дослідники поки не розголошують.
medicina_vrachi_tomographiya-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Група мексиканських медиків і біологів працює над вакциною, яка дозволить знизити залежність від одного з найвідоміших і сильнодіючих опіоїдів - героїну. Дослідницька група в мексиканському Національному інституті психіатрії заявляє, що вже провела успішні випробування на лабораторних мишах і в майбутньому проведе випробування на людях.

Нещодавно вакцина була запатентована в Мексиці і США. Принцип її дії порівняно простий: вона робить організм людини набагато менш сприйнятливим до героїнових ефектів, тому сенс вживання цього наркотику просто пропадає. «Це має бути вакцина для людей з важкою формою звикання, які не досягли своєї мети - позбавлення наркозалежності, усіма іншими способами», - каже директор інституту Марія Олена Медіна.

Вчені по всьому світу вже не один десяток років намагаються створити діючий препарат зі  зниження ефектів залежно від важких наркотиків, але ніхто з учених поки не досягнув успіху. Дослідження, схожі на мексиканські, проводять медики і в США, проте їх роботи в першу чергу орієнтовані на блокування кокаїнової залежності.

Мексиканські вчені говорять, що гроші на дослідження вони отримали як від власного уряду, так і від ряду американських дослідницьких інститутів. «У разі успішних випробувань нової вакцини, це буде препарат всесвітнього значення, його ефект неможливо переоцінити. Випуск подібної вакцини відчутно скоротить споживання героїну в світовому масштабі», - говорить Медіна.

Деталі про препарат дослідники поки не розголошують.

Читайте також

Європа відмовляється працювати з Хорошковським у боротьбі з наркотрафіком

ООН: до 272 млн людей хоча б раз вживали наркотики в 2009 році

У Борисполі затримано громадянина Лівану з 7 кг героїну

Особливості національної боротьби з наркоманією


Депутати зрівняли ігроманів у правах з алкоголіками і наркоманами

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...