Ізольовані на 4 млн років бактерії виявилися стійкими до антибіотиків

12 квітня 2012 в 13:04
У величезній печері існує власний мікробіомний режим, який протягом мільйонів років впливав на геном мікроорганізмів, зробивши їх стійкими до антибіотиків.

Група вчених у віддаленій печері в американському штаті Нью-Мексико виявила раніше невідомий вид бактерій, що живе в умовах повної ізоляції від зовнішнього світу протягом як мінімум останніх 4 млн років. Усередині 200-кілометрової печери у місці, де були знайдені бактерії, існує замкнута власна екосистема і власний мікроклімат. За словами фахівців, дивною є не тільки та обставина, що бактерії знаходяться у замкнутій системі від 4 до 7 млн ​​років, а й те, що вони абсолютно несприйнятливі до антибіотиків.

Експерти говорять, що знайдені бактерії володіють власним механізмом блокування антибіотиків, вивчення якого допоможе зрозуміти особливості природних механізмів резистентності деяких бактерій і мікробів до антибіотиків. Дослідники відзначають, що у величезній печері існує власний мікробіомний режим, який протягом мільйонів років впливав на геном мікроорганізмів, зробивши їх стійкими до антибіотиків.

За словами авторів дослідження, безпосередній контакт з резистентними древніми бактеріями мали всього 4-6 осіб, які здійснювали забір проб у печері. Усього вчені виявили в печері 93 різних види бактерій, багато з яких виявляють резистентність до антибіотиків. Зараз фахівці не можуть дати однозначної відповіді на питання про те, який саме фактор став драйвером мутацій.

З іншого боку, фахівці відкидають, що вивчаючи нові печерні бактерії, можна створити новий клас більш потужних антибіотиків, які будуть відрізнятися від сучасних препаратів більшою універсальністю.

Читайте також:

В підльодовиковому озері в Антарктиді можуть існувати невідомі форми життя

Вчені створили флешку, яка розшифровує ДНК


Вчені створили портативний плазмовий апарат для знищення бактерій

Україні загрожує новий стійкий до ліків штам туберкульозу

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...