Топ Новини

Епідемія кору може дістатися до України до 2012 року

31 жовтня 2011 в 12:25
Представництво Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні допускає зростання захворюваності на кір в Україні у 2012 році.
medecina_rak_vrachi_40.JPG
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Про це заявив заступник голови представництва ВООЗ Ігор Поканевич.

За його словами, у країнах Європи вже спостерігається зростання захворювання на кір - за перші сім місяців 2011 року там зареєстровано понад 26 тис. випадків кору, що у 3,76 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року.

При цьому найбільша кількість випадків зареєстрована у Франції - понад 14 тис.

Поканевич зазначив, що зростання захворюваності пов'язане з циклічністю кору, яка активізується приблизно раз на 6 років.

Він додав, що у 2005 році в Україні було зареєстровано найбільше випадків кору в європейському регіоні - 83% випадків від загальної кількості.

«Враховуючи те, що кір має циклічність близько 6 років, на 2012 рік може бути так званий пік цього захворювання», - сказав він.

За його словами, у зв'язку з проведенням в Україні чемпіонату Європи з футболу очікується багато вболівальників і туристів з Європи, що є додатковим фактором ризику.

І.Поканевич повідомив, що європейські країни вживають таких заходів для зниження захворюваності: доведення вакцинації населення від кору до 95%, покращення доступу до вакцин для людей, які раніше не прищеплювалися від кору, та інформаційно-роз'яснювальна робота.

За даними Міністерства охорони здоров'я, в поточному році в Україні спостерігається низький рівень захворюваності на кір: зареєстровано 134 випадки, при цьому 93% з них - у Західній Україні.

Для порівняння міністерство навело дані, згідно з якими, у 2005-2006 роках в Україні на кір захворіло 45 116 осіб.

За даними головного спеціаліста Управління громадського здоров'я та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення МОЗ Сергія Платова, на даний момент міністерство вже закупило близько 1 млн доз трикомпонентної вакцини (1 укол для щеплення від кору, краснухи та паротиту), які будуть використовуватися для щеплень дітей. За його словами, вперше дітей прищеплюють в 1 рік, повторне щеплення - у 6 років.

 

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...