Топ Новини

Електронні цигарки можуть викликати пошкодження легенів

3 вересня 2012 в 08:22
Згідно з останніми дослідженнями, електронні цигарки викликають приблизно 10-хвилинне ускладнення в диханні, за допомогою блокування дихальних шляхів, що у свою чергу ускладнює дихальний процес для охочих кинути палити.цигарки
Sigaret_electron.gif
topicnews.net

Нові дослідження стверджують, що популярні нині електронні цигарки можуть викликати пошкодження легенів, а тези про те, що електронні цигарки є абсолютно нешкідливим засобом, що допомагає кинути палити, не зовсім вірні.

За конструкцією електронні цигарки є електронними трубками, що симулюють ефект паління, виробляючи під час їхнього використання нікотинову пару. Згідно з останніми дослідженнями, електронні цигарки викликають приблизно 10-хвилинне ускладнення в диханні, за допомогою блокування дихальних шляхів, що у свою чергу ускладнює дихальний процес для охочих кинути палити. До таких висновків прийшли фахівці з афінського університету.

У їхньому дослідженні взяли участь 32 людини, які використовували електронні цигарки по 10 хвилин. Серед тих, хто використовував електронні цигарки, але раніше не курив, опір дихальних шляхів зріс на 202%, а серед курців - на 220%. «Поки ще занадто рано стверджувати, що різні несертифіковані нікотинові продукти, такі як e-цигарки, безпечніші за звичайні, хоча реклама стверджує саме це. Наше дослідження - це лише перший крок у розумінні того, наскільки ці продукти насправді можуть бути небезпечними», - каже Крістіна Граціоу, один з авторів дослідження.

За її словами, для того, щоб більш обґрунтовано говорити про безпеку електронних цигарок, потрібно провести додаткові дослідження.

Зазначимо, що дослідження грецьких фахівців лише підтверджує позицію Європейської респіраторної асоціації, де кажуть, що електронні цигарки та інші нікотиновмісні продукти не є безпечними. «Ми не класифікуємо електронні цигарки в якості безпечної альтернативи паління. Ми рекомендуємо в якості дієвих методів щодо припинення паління варіанти, засновані на клінічних випробуваннях», - говорить Клаус Рабе, президент асоціації.

Попередні дослідження показали, що електронні цигарки потрібно вживати від 4 до 12 місяців, щоб досягти рівня присутності канцерогенних нітрозамінників, які присутні всього в одній тютюновій цигарці.

Згідно з прогнозами UBS, в 2011 році обсяг ринку електронних цигарок склав 250 млн доларів.

Читайте також:

У країнах, що розвиваються, стрімко зростає число курців

Депутат-регіонал запропонував знову дозволити курити в кафе і ресторанах

Підприємці порівняли тотальну заборону куріння з горбачовським «сухим законом»

Пасивне куріння щорічно вбиває понад півмільйона людей

 

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...