Експерт: В Україні немає грошей на лікування хворих на ревматоїдний артрит

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© mala.bc.ca.
В економічно розвинених країнах Європи і у США вже більше десяти років застосовуються біологічні агенти для лікування різних автоімунних захворювань людини, в тому числі і ревматоїдного артриту. На жаль, в Україні вони використовуються обмежено - через відсутність державного фінансування дорогих медикаментів хворобо-модифікуючої терапії. Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» заявив директор ННЦ «Інститут кардіології імені академіка Н.Д. Стражеска» Національної академії медичних наук України, академік НАМНУ Володимир Коваленко.
В економічно розвинених країнах Європи і у США вже більше десяти років застосовуються біологічні агенти для лікування різних автоімунних захворювань людини, в тому числі і ревматоїдного артриту. На жаль, в Україні вони використовуються обмежено - через відсутність державного фінансування дорогих медикаментів хворобо-модифікуючої терапії. Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» заявив директор ННЦ «Інститут кардіології імені академіка Н.Д. Стражеска» Національної академії медичних наук України, академік НАМНУ Володимир Коваленко.За його словами, Асоціація ревматологів України покладає великі надії на затвердження державної програми, яка передбачає виділення бюджетних коштів на фінансування даного виду терапії, а також дозволить створити і розширити мережу центрів з надання висококваліфікованої допомоги пацієнтам з ревматоїдним артритом шляхом застосування нових технологій у діагностиці та лікуванні. Як зазначила голова Спілки захисту прав пацієнтів «Здоров'я нації» Валентина Очеретенко, останнім часом з'явилися препарати нового покоління, які досить ефективні при ревматоїдному артриті, але більшості наших хворих вони недоступні. «Тому що все впирається у гроші. Аналіз медстатистики показав, що на обстеження та лікування хворого на ревматоїдний артрит потрібно приблизно стільки ж грошей, як і на лікування онкохворого. У Швеції, наприклад, підрахували, що за рік на дану категорію пацієнтів було витрачено близько 500 мільйонів доларів, а у Великобританії майже втричі більше. Люди, що страждають на це важке захворювання, створили Всеукраїнську асоціацію ревматоїдного артриту, яка об'єднує пацієнтів з усіх областей України. Ми сподіваємося, що наша держава почує голос пацієнтів, і вони отримають можливість лікуватися за тими ж протоколами, із застосуванням тих же методів і лікарських препаратів, що і в європейських країнах», - зазначила вона. За даними ВООЗ, поширеність цієї патології у світовій популяції становить приблизно 1%. В Україні на диспансерному обліку перебуває близько 120 тисяч осіб, у яких діагностували ревматоїдний артрит. І половина з них - люди працездатного віку, при цьому жінки хворіють у три з половиною рази частіше, ніж чоловіки. Медики дуже стурбовані ситуацією, що склалася - хвороба помітно помолодшала, серед її жертв вже зустрічається не тільки молодь, а й діти. Детальніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня» у статті Ольги Терещенко «Біологічні агенти поспішають на допомогу».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі