Топ Новини

Дослідники поставили під сумнів шкоду зайвої ваги для здоров'я

5 вересня 2012 в 12:41
Половина людей, яких називають товстими, насправді знаходяться у гарній формі і не схильні до підвищеного ризику захворювань або передчасної смерті в порівнянні з людьми з нормальною вагою.
sumo.jpg
liveinternet.ru

Згідно з новим дослідженням, в ожирінні немає нічого страшного, якщо ви у хорошій фізичній формі, пише Independent.

«Зростання кількості тих, хто страждає від ожиріння, є одним з головних світових викликів охороні здоров'я, але, можливо, повнота - це невірна причина для занепокоєння, а основне значення має хороша фізична форма», - відзначає автор статті Джеремі Лоуренс.

Дослідники виявили, що половина людей, яких називають товстими, насправді знаходяться в гарній формі і не схильні до підвищеного ризику захворювань або передчасної смерті в порівнянні з людьми з нормальною вагою, повідомляє видання.

Відкриття обнадіє спортсменів, які вважають, що у них є кілька фунтів зайвої ваги, але при цьому виступають на високому рівні. Бразильська легенда футболу Роналдо мав пристрасть до фастфуду, наводить приклад автор.

Ожиріння пов'язують з рядом хронічних захворювань, включаючи діабет, проблеми з серцем і рак. «Однак існує група повних людей, які метаболічно здорові, згідно з показаннями роботи їхнього серця і легенів, і, схоже, захищені від наслідків зайвої ваги», - повідомляє журналіст.

У дослідженні, опублікованому в European Heart Journal, брало участь більше 40 тис. американців, за якими стежили з 1979 по 2003 рік. Ризик смерті у повних людей у гарній формі виявився на 38% нижчим, ніж у повних людей в поганій формі. Однак не було виявлено жодної різниці у рівні смертності між товстими і нормальними людьми в хорошій формі.

Доктор Франциско Ортега говорить: «Ми повинні перестати турбуватися про ожиріння і більше турбуватися про хорошу фізичну форму».

Друге дослідження, опубліковане в журналі, показує, що наявність зайвої ваги може захистити тих людей, у яких вже є серцеві захворювання. «Це так званий парадокс ожиріння: пацієнти з серцевими захворюваннями, що намагаються скинути вагу, можуть підвищити для себе ризик смерті», - повідомляє автор.

Читайте також:

Обмеження в їжі не продовжує життя, але захищає від хвороб

Антибіотики можуть стати причиною ожиріння

Жителів Таїланду попросили менше подавати ченцям, які страждають від ожиріння

МОЗ заборонило рекламу засобів від безсоння і зайвої ваги

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...