Діти рідше хворіють, якщо в будинку є собака - дослідження

27 серпня 2012 в 05:35
Наявність собаки в будинку сприятливо впливає на імунітет у перші роки життя дитини. Діти, які проживають з собаками, рідше хворіють на застудні захворювання.
131357222826.jpg
animal.ru

Якщо в будинку є собака, то діти першого року життя хворіють рідше, аніж діти, що ростуть в будинку де немає цих тварин. Цьому знайшли пояснення фінські вчені.

У дослідженні взяли участь 397 дітей. Спостереження за дітьми починалося на етапі плода, в третьому триместрі вагітності, і тривало протягом першого року життя. Щотижня батьки заповнювали спеціальний щоденник, в який вносили докладну інформацію про стан здоров'я своїх дітей та їхнє спілкуванні з кішками та собаками.

Після того як учені проаналізували щоденники, виявилося, що в порівнянні з дітьми, у яких не було домашніх тварин, діти, які проживали з собаками, рідше хворіли на застудні захворювання, і їм було потрібно менше антибіотиків.

Чому діти, які проживають в одному будинку з собаками, хворіють рідше, до кінця невідомо. Існує перевірена часом гіпотеза, згідно з якою імунна система дитини розвивається краще, якщо дитина піддається впливу мікроорганізмів в помірних кількостях. Занадто велика кількість мікробів точно так само, як і їхня повна відсутність, несприятлива для дитини.

На основі представленої гіпотези народилася інша гіпотеза. Її суть полягає в тому, що різні мікроби, з якими стикається дитина в перший рік свого життя, впливають на мікрофлору кишечника, захищаючи дитини як від розвитку аутоімунних захворювань, так і від алергічних реакцій.

Слід зазначити, що з плином часу перша гіпотеза зазнала деяких змін.

Зараз вважається, що впливу певної кількості мікроорганізмів недостатньо: необхідний вплив бактерій і вірусів, які змінюють мікрофлору кишечника, захищаючи дитину від алергічних реакцій та інфекцій.

Читайте також:

Хропіння у дітей впливає на поведінку в школі

В Україні за 10 років кількість здорових дітей зменшилася на третину


Вроджені вади у дітей пов'язані з професією батьків, - медики

За матеріалами: УНН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...