Топ Новини

Coca Cola і Pepsi вилучать зі складу канцерогени, що викликають рак

10 березня 2012 в 08:33
У компанії стверджують, що нинішній рецепт напоїв ніякого ризику для здоров'я не представляє, проте погодилися його змінити.
coca-cola.jpg
peredohni.ru

Найбільші в світі виробники газованих напоїв - компанії Coca Cola, і PepsiCo змінять їх рецептуру, щоб уникнути розміщення на пляшках попередження про небезпеку виникнення ракових захворювань.

Прийняття такого заходу пов'язане з внесенням у штаті Каліфорнія до списку канцерогенних речовин 4-метілімідазола, який використовується в карамельному барвнику для «пепсі-коли» і «кока-коли».

Компанії звернулися до постачальників карамелі з настійним проханням змінити процес її приготування, щоб у результаті утворювалося менше цієї речовини.

Водночас, як випливає з заяв представників Coca Cola і PepsiCo, і нинішній рецепт напоїв ніякого ризику для здоров'я не представляє. «Ми попросили постачальників карамелі піти на цей крок, щоб наші продукти не підпадали під вимогу про розміщення науково необгрунтованих попереджень», - заявив, зокрема, представник Coca Cola.

Високий рівень вмісту 4-метілімідазола в «кока-колі», «пепсі-колі» та дієтичних марках цих напоїв виявив Центр з використання досягнень науки в інтересах суспільства. З лютого 2011 року Центр намагається домогтися заборони аміачно-сульфітно карамельних барвників.

У результаті одного з наукових досліджень було встановлено взаємозв'язок між цією речовиною і виникненням ракових захворювань у мишей і щурів. Однак немає жодних доказів того, що ця речовина становить небезпеку для здоров'я людей, вважає американська Асоціація виробників напоїв.

Читайте також

Черговий виток війни між Pepsi і Coca-Cola (відео)

Coca-Cola почала випуск безалкогольного пива

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...