Австрійський трансплантолог порадив Україні брати органи у всіх небіжчиків, незалежно від згоди родичів

19 жовтня 2012 в 14:23
Презумпція згоди - норма закону, за якою кожна померла особа вважається донором, незалежно від згоди родичів - може стати поштовхом розвитку української трансплантології.
transplantaciya.jpg
belarus-news.eu

Професор Віденського медичного університету Ігор Гук в інтерв'ю ZN.UA сказав, що для розвитку трасплантології в Україні необхідна державна підтримка, а також зміни в законодавство.

«
В Австрії досить прогресивна система донорства і дозволяє проводити забір органів, незалежно від згоди (чи незгоди) родичів померлої людини. Тобто законодавчо закріплено презумпцію згоди. Якщо ж людина проти того, щоб у разі смерті її органи було взято для пересадки, то вона має право заявити про це. Таку інформацію вносять у спеціальний реєстр, і ніхто не має права розпочати забір органа, не переконавшись у тому, що людина за життя не висловила свою незгоду стати донором. В австрійському суспільстві сприйняття трансплантації позитивне», - сказав професор.

- МОЗ пропонує дозволити в Україні посмертне донорство

«
В українському суспільстві, наскільки мені відомо, існують побоювання, що така норма закону (тобто презумпція згоди) відкриє шлях до забору органів у людей, котрі не є потенційними донорами. Я чув, які були скандали, пов’язані з тим, що лікарів підозрювали начебто у незаконних операціях. Після цього в багатьох пересічних людей трансплантація органів асоціюється з чимось небезпечним, навіть кримінальним. Це, звичайно, дуже відчутно і болісно позначилося на ситуації в трансплантації», - зазначив Гук.

Професор вважає, що для України показовий приклад Білорусі.

«К
ерівництво сусідньої країни рішуче підтримало цю галузь, там прийняли закон про трансплантацію (у ньому є норма про презумпцію згоди), і буквально за лічені роки білоруські трансплантологи вирвалися вперед. І хоча українські трансплантологи виконують такі операції на рівні кращих у світі, однак на рівні держави необхідної підтримки цей напрям сучасної медицини не має. При тому, що кількість населення в Україні в кілька разів більше, ніж у Білорусі. Другий важливий момент — законодавство, сприятливе для розвитку трансплантації. Зараз воно, навпаки, несприятливе», - сказав він.

«
Із бесід з українськими колегами я знаю про трагічні випадки, коли буквально на очах помирає людина, яку можна врятувати пересадкою органа, а родичі загиблого в катастрофі не погоджуються, щоб у нього взяли орган. Українське суспільство важко долає шлях до милосердя. Європейські країни пройшли цей шлях раніше», - зазначив професор.

Докладніше читайте в інтерв'ю Лідії Суржик з Ігорем Гуком "Відторгнення милосердя" у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

В Україні з'явиться держслужба трансплантології та донорства


«Чорних трансплантологів» з інституту Шалімова випустили на підписку про невиїзд


На Прикарпатті затримали судмедекспертів за незаконну трансплантацію органів

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...