Американська торговельна палата в Україні заявляє про обмеження конкуренції на фармринку

17 квітня 2012 в 07:34
МОЗ України створив новий орган, який перешкоджає реєстрації імпортних ліків. Компанії заявляють про корупційні ризики і обмеження конкуренції на ринку.
medicine_lekarstva_apteka017.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Американська торговельна палата в Україні та Асоціація виробників інноваційних ліків «АПРАД» вважають необхідним невідкладне скасування наказу Міністерства охорони здоров'я України № 98 від 9 лютого 2012 року, який вводить у процес реєстрації додаткову ланку - комісію при міністерстві, яка повинна приймати рішення про реєстрацію або перереєстрацію лікарського засобу.

«Нова комісія, як уповноважений експертний орган МОЗ, по суті дублює дії «Державного експертного центру». Поява нових етапів у процедурі державної реєстрації лікарських засобів, пов'язаних з додатковим переглядом експертних висновків та прийняттям додаткових рішень, створює ще один бар'єр для надходження лікарських засобів на ринок, тягне формування корупційних ризиків, а також негативно впливає на вільну конкуренцію між суб'єктами господарювання, оскільки ставить виробників у нерівні умови при процесі державної реєстрації препаратів», - йдеться в заяві.

Компанії-члени Американської торговельної палати в Україні та Асоціації «АПРАД» відзначають, що проблеми в їхній роботі через відсутність планової реєстрації ліків відчуваються вже сьогодні. Починаючи з лютого 2012 року, МОЗ припинило формування наказів про реєстрацію або перереєстрацію ліків, і тільки протягом останніх двох тижнів цей процес було відновлено.

Читайте також:

Американський бізнес в Україні просить вАзарова захисту від тиску податкових органів

Уряд має намір посилити контроль над фармацевтичним ринком


Таблетки у гаманці

Імпортозаміщення ліків - крок уперед, який відкине нас на 20 років назад?..

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...