Топ Новини

Алкоголь і куріння ніяк не впливають на репродуктивні здібності чоловіків

13 червня 2012 в 15:34
Британські вчені з'ясували, що алкоголь і куріння не впливають на здатність чоловіків зачати потомство. Однак ці результати стосуються тільки рухливості сперматозоїдів, але нічого не говорять про стан ДНК у них, а значить і про здоров'я, а також можливі генетичні відхиленнях у майбутнього потомства.
alkohol1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Споживання алкоголю і тютюну, а також надмірна вага не впливають на рухливість сперматозоїдів у чоловіків та їх здатність зачати потомство, пише група вчених з британського університету Манчестера і канадського університету Альберти в статті, опублікованій в журналі Human Reproduction.

Доктор Ендрю пові з Манчестера і його колеги спробували з'ясувати, як споживання алкоголю, тютюну і психоактивних речовин, а також підвищена маса тіла впливають на якість сперми, точніше на частку сперматозоїдів зі зниженою рухливістю.

Для цього вони проаналізували дані про 780 чоловіках-пацієнтах 14 британських клінік репродуктивного здоров'я, які протягом, щонайменше, року не могли зачати дитину. Ще 1,5 тисячі чоловіків були контрольною групою. У всіх учасників дослідження вимірювали рухливість сперматозоїдів, крім того, вони повинні були відповісти на питання анкети, що стосуються їхнього способу життя, зокрема, споживання алкоголю і тютюну.

«Не було виявлено зв'язку (зниженої рухливості сперматозоїдів) зі споживанням алкоголю, палінням, або використанням психоактивних препаратів, а також підвищеним індексом маси тіла. Ці результати показують, що практика відкладати спробу зачати потомство для того, щоб змінити стиль життя, навряд чи впливає на успіх зачаття», - йдеться в статті.

Разом з тим, учені підкреслюють, що ці результати стосуються тільки рухливості сперматозоїдів, але нічого не говорять про стан ДНК у них, а значить і про здоров'я, а також можливі генетичні відхилення у майбутнього потомства.

Читайте також:

В Україні безпрецедентними темпами росте чоловіче безпліддя


Вчені попереджають: зловживання мобілками шкідливо для здоров'я

Народні депутати - проти бездітних сімей


За радістю материнства - в Україну

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...