Топ Новини

80% невиліковно хворих в Україні залишаються без необхідної допомоги

19 листопада 2012 в 10:07
Невиліковно хворі страждають через недоступність знеболювання: в Україні досі застосовуються виключно ін'єкційні форми морфіну, які має право робити тільки медпрацівник.
hospice.jpg
living-and-dying.org

Україна залишається єдиною країною в Європі, де вмираючим хворим недоступні сучасні методи знеболювання. Необхідну допомогу отримують лише 10-20% невиліковно хворих українців.

На всю Україну діють тільки сім хоспісів і ще півтора-два десятки відділень паліативної допомоги при лікувальних установах. Система паліативного догляду на дому практично відсутня, пише ZN.UA.

Але нечисленність спеціалізованих закладів для невиліковно хворих - не єдина проблема впровадження паліативної допомоги. Наболілою проблемою, на думку фахівців, є брак і необґрунтоване обмеження дози нарковмісних засобів, а також ускладнена, жорстко регламентована процедура призначення опіоїдних анальгетиків.

В Україні для знеболювання досі застосовуються тільки ін'єкційні форми морфіну, тоді як у цивілізованому світі з цією метою вже давно використовують таблетки, пластирі, сиропи. Період знеболюючої дії ін'єкційних форм коротший в порівнянні з сучасними таблетованими препаратами.

Особливо страждають через недоступність знеболювання хворі, які перебувають вдома. Адже за існуючими жорсткими правилами тільки медичний працівник може робити ін'єкції морфіну. І якщо в міських умовах хворий може отримати таку ін'єкцію кілька разів на добу (ВООЗ рекомендує застосовувати морфін кожні чотири години), то у сільській місцевості, за словами самих медиків, ситуація на межі відчаю.

Для довідки: Паліативна допомога - це комплексний підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів з невиліковними захворюваннями. Головною метою паліативної допомоги є підтримка якості життя на його фінальній стадії, полегшення страждань хворого і його близьких, а також збереження людської гідності пацієнта.

Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Лідії Суржик «Між двома світами».

Читайте також:

У МОЗ вважають, що українкам потрібно народжувати по 3-4 дитини, аби поліпшити демографічну ситуацію в країні

МОЗ: Кожен 15-й українець інфікований гепатитом С

В Україні здійснюється менше 5% необхідних операцій з трансплантації органів

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...