Підготовка до Євро-2012 обійшлася бюджету Києва в 1,8 млрд грн

1 червня 2012 в 13:51
Загальна сума витрат на підготовку до проведення Євро-2012 в Києві склала близько 23 мільярдів гривень.
maydan_vremya_chasi__kiev.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Заступник голови Київської міської державної адміністрації - куратор Євро-2012 Анатолій Голубченко повідомив, що за період 2008 - 2012 років Київ витратив  1 млрд. 789 млн. гривень з міського бюджету за програмою підготовки до Євро-2012. Про це він повідомив в інтерв'ю ZN.UA.

«Справді, є програма по Євро, а є функції столиці. І нам, знаєте, ніхто не забороняє в рамках цієї статті вирішувати проблеми, які стосуються міста, але в контексті Євро. Хіба, скажімо, будівництво розв’язки на мосту Патона — це виключно об’єкт Євро?  Ми підрахували, що за період 2008-2012 рр. Київ витратив 1 млрд. 789 млн. грн. з міського бюджету за програмою Євро», - сказав він.

Держава загалом витратила на столицю 14 млрд. 118 млн. грн. «Але це з урахуванням 5,5 млрд. грн. на аеропорт «Бориспіль» і 4,6 млрд. грн. на НСК «Олімпійський», - зазначив Голубченко.

«Але є ще інвестиції. Ми побудували 20 готелів, у які інвестори вклали понад 7 млрд. грн. І це без урахування інвестицій у будівництво термінала аеропорту «Київ» і кредиту ЄБРР на закупівлю громадського транспорту», - підкреслив він.

Чиновник висловив думку, що «якби Євро-2012 не було, його треба було придумати».

«У Європі — криза. Грошей у державній скарбниці дуже мало. Є заборгованість із соціальних виплат. Ціна на газ висока. МВФ з відомих причин не хоче давати позику. І ми в цьому колесі мали зіграти свою роль — падаючої держави. Іншого не дано. Але завдяки Євро вдалося влити величезні гроші в народне господарство. Хто б там що не казав. Насамперед, у капітальне будівництво, підштовхнувши економіку на шлях підвищення продуктивності праці. Один приклад: щоб побудувати розв’язку, нам треба було завантажити роботою цементні й металургійні заводи, виробництва металоконструкцій… У підсумку люди отримали зарплати, а не пільги. І це вже зовсім інша історія. При цьому я не кажу зараз, що ми одержимо якісь колосальні прибутки від чемпіонату», - резюмував він.

Детальніше читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з заступником голови КМДА Анатолієм Голубченком у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

Київська влада закликали користуватися непрацюючою системою виклику екстреної допомоги


Фан-зону в Києві будуть знімати близько 60 відеокамер

Київська влада хоче заборонити фанатам купатися під час Євро-2012

Київська влада пообіцяла не вивозити бомжів з міста на час Євро-2012

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...