Топ Новини

Держзамовлення при вступі до вишів скоротять на 42%?

14 січня 2011 в 12:30
Міністерство освіти України у поточному році, в порівнянні з 2010-м, на 42% скорочує державне замовлення при вступі до вишів на основі повної загальної середньої освіти, - заявив В’ячеслав Брюховецький, посилаючись на постанову Міністерства освіти від 6 січня 2011 року № 1/9-3.

Міністерство освіти України у поточному році, в порівнянні з 2010-м, на 42% скорочує державне замовлення при вступі до вишів на основі повної загальної середньої освіти.

Про це в ефірі Радіо Свобода заявив почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» В’ячеслав Брюховецький, посилаючись на постанову Міністерства освіти від 6 січня 2011 року № 1/9-3.

«При цьому, в постанові йдеться про те, що після закінчення бакалаврської програми міністерство встановлює квоти: лише 90% випускників можуть продовжити навчання, 10% апріорі вважається, що вони не здатні одержати повну вищу освіту. Далі розподіляється, що 60% повинні йти на навчання на спеціалістів, а 30% – на магістрів. А за Болонською декларацією, яку свого часу підписав міністр освіти, у нас не повинно було готуватися спеціалістів, ми мали б перейти на європейську систему: бакалавр, магістр, доктор», – сказав почесний президент НаУКМА.

На думку Брюховецького, наразі відбувається спроба повернути систему освіти до радянських стандартів.

«Сьогодні відбувається відступ від Болонського процесу, до якого Україна приєдналася раніше», – сказав Брюховецький.

Теги Освіта
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...