Топ Новини

Зростаючий експорт продукції легпрому не є свідченням оздоровлення ситуації в галузі

16 вересня 2011 в 11:03
За даними Державної митної служби, експорт одягу та взуття з України зростає, в 2010 році перевищивши 1 млрд дол, в 2011-му ця тенденція триває. Але, парадоксальним чином, це не є свідченням оздоровлення ситуації.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявила голова правління Української асоціації підприємств легкої промисловості Валентина Ізовіт, яка ще за радянських часів курирувала розвиток легкої промисловості України в республіканському міністерстві.

За її словами, це є ознакою того, що українська легка промисловість втрачає свій внутрішній ринок: «Так, ми експортуємо на 1 млрд. дол. Але наш внутрішній ринок — приблизно 10 млрд. дол., і цей ринок ми втрачаємо, попри те, що випускаємо конкурентоспроможну продукцію. Легальний імпорт контролюється на митниці жорстко, я кажу про імпорт сировини та матеріалів, які завозяться для власного виробництва. Митниця має завдання з наповнення бюджету, от і збільшують податки за рахунок підвищення митної вартості сировини та матеріалів, які завозяться великими партіями».

В. Ізовіт також зазначила, що кон'юнктура на зовнішньому ринку постійно змінюється. Наприклад, минулого року ціна бавовни зросла з 1,2 тис. дол за тонну до 5 тис, а потім знижувалася. «Якщо одне підприємство десь завезло сировину за високою ціною, то це потрапляє в базу митниці, і всі інші теж зобов’язані платити не менше. Держава в такий спосіб сама знижує конкурентоспроможність і експортні можливості вітчизняної легкої промисловості, а також, в остаточному підсумку, збирає до бюджету набагато менше податків», - підкреслила глава Укрлегпрому.

Водночас вона додала, що в сферу компетенції митниці ці питання не входять: «Цікавить тільки план зі збору податків за поточний місяць. У мене немає особистих претензій до керівництва митниці. Асоціація уклала з митницею угоду про обмін інформацією. Але державний підхід до регулювання імпортно-експортної політики в Україні відсутній. Вітчизняна легка промисловість виживає тільки за рахунок давальницьких схем виробництва на експорт».

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Юрія Бутусова з главою Укрлегпрому Валентиною Ізовіт.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...