Топ Новини

Зростання ВВП України за 9 місяців сповільнилося до 1,5%. В НБУ вважають, що винні російські закони

30 жовтня 2012 в 12:15
Через дії Росії в Україні сповільнилося зростання ВВП. Більше того - обвалилося виробництво автомобілів і впало промислове виробництво.
sbor_utilizacionniy f1sgdhfgh_350_250.jpg
svit24.net

Зростання ВВП України в січні-вересні 2012 року сповільнилося до 1,5%, проти показника аналогічного періоду 2011 року.

Про це йдеться в підготовленій Департаментом економічного аналізу і прогнозування Нацбанку аналітичній оцінці економічного стану за вересень 2012 року, розміщеній на сайті НБУ.

За оцінками аналітиків Нацбанку, до уповільнення зростання ВВП призвело введення Росією з 1 вересня утилізаційного збору на імпортні авто.

Зокрема, через утилізаційний збір в Україні значно зменшилися обсяги машинобудування - «мінус» 20,1% у річному вимірі (виробництво легкових авто - «мінус» цілих 36,3%).

«Це (падіння машинобудування - ред.) спричинило зниження обсягів промислового виробництва у вересні на 7% у річному вимірі, а за 9 місяців - на 1,2% порівняно з відповідним періодом минулого року», - говориться в аналітичній записці.

Відповідно, зазначають аналітики НБУ, через негативну динаміку у машинобудуванні незначно сповільнилося і зростання ВВП за 9 місяців.

Як повідомлялося, Україна також вжила відповідних заходів - Кабмін в середині вересня оприлюднив постанову про введення утилізаційного збору на російські автомобілі і автобуси, граничні ставки якого практично адекватні введеним з 1 вересня в Росії.

Читайте також:

У НБУ охолодили очікування Кабміну з приводу зростання економіки в 2012 році

Продажі старих автомобілів в Україні впали в 2 рази

Арбузов назвав Азарова оптимістом, коментуючи його прогнози щодо ВВП

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...