Зниження ЄСВ вже зменшило загальні витрати на оплату праці до 18% - думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зниження ЄСВ вже зменшило загальні витрати на оплату праці до 18% - думка Мінфін маніпулює даними по надходженням ЄСВ © Андрій Товстиженко, DT.UA
Проте, вивільнені гроші багато хто захоче витратити на підтримку бізнесу, а не на підвищення зарплат співробітникам.

Зниження ЄСВ з початку 2016 року створило передумови для підвищення зарплат
Зниження ЄСВ з початку 2016 року створило передумови для підвищення зарплат

Думки в уряді про результативність зниження ЄСВ розділилися. Але вже можна точно констатувати, що зниження внеску зменшило загальні витрати на оплату праці до 18% і створило передумови для підвищення зарплат працівникам, пише в статті DT.UA економічний оглядач Юлія Самаєва.

Так, в Мінфіні вважають, що раз показник за зборами не зменшується, то це вже результат, адже вони припускали 15-відсоткове падіння надходжень на перших порах. А ось у Мінсоцполітики вважають, що результати очікувань не виправдовують, і незабаром нас чекає колапс. Як водиться, не праві і ті, і інші, пише Самаєва.

Радісний рапорт Мінфіну про те, що надходження ЄСВ у січні скоротилися лише незначно, - класична для відомства маніпуляція. У січні багато підприємств виплачували заробітну плату за грудень та ЄСВ відраховували, відповідно, на грудневій ставкою 40%. Також у січні ЄСВ за попередні періоди сплачують фізичні особи-підприємці. Для того щоб бачити реальну картину, потрібно дочекатися підсумків хоча б квітня-червня, йдеться у статті.

"Наскільки скористалися цією можливістю роботодавці, судити поки складно. Адже держава надала їм таку можливість, але не змусило нею скористатися. У складніших економічних умовах багато захочуть витратити надлишок на підтримку бізнесу, а не на зарплати співробітникам", - пише Самаєва.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до представників українського бізнесу із закликом виходити з "тіні".

Однак, як вважають експерти, зниження податкового навантаження не гарантує детінізації зарплат. Анализ ситуації в Україні та порівняння її з досвідом інших країн приводять до висновку, що лише зміною ставок оподаткування ситуацію не виправити.

Більше про ставки ЄСВ читайте у статті Юлії Самаєвої "Податкова камасутра" у свіжому номері "Дзеркала тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі