Топ Новини

ЗМІ: Суд задовольнив апеляцію "Брянського машзаводу" на рішення Госпсуду Києва

14 січня 2011 в 12:26
Апеляційний господарський суд Києва задовольнив апеляцію керівної компанії "Брянський машзавод" на рішення Господарського суду Києва про розірвання договору купівлі-продажу 76% акцій холдингової компанії "Луганськтепловоз", що був укладений між КК "БМЗ" та Фондом держмайна України 29 червня 2010 року. Про це повідомило агентству «Інтерфакс-Україна» інформоване джерело.

Апеляційний господарський суд Києва задовольнив апеляцію керівної компанії "Брянський машзавод" на рішення Господарського суду Києва про розірвання договору купівлі-продажу 76% акцій холдингової компанії "Луганськтепловоз", що був  укладений між КК "БМЗ" та Фондом держмайна України 29 червня 2010 року. Про це повідомило агентству «Интерфакс-Україна»» інформоване джерело.

За його словами, таке рішення суд прийняв 7 грудня. Водночас джерело не навело конкретних формулювань рішення суду.

Тим часом у ФДМ Україні й у російському "Трансмашхолдингу", до складу якого входить КК "БМЗ", цю інформацію поки не коментують.

Як повідомлялося, 22 жовтня 2010 року Господарський суд Києва, розглянувши позов ФДМ, розірвав договір купівлі-продажу 76% ХК "Луганськтепловоз", а також зобов'язав КК "БМЗ" виплатити Фонду 82 мільйони гривень неустойки і 2,177 мільйона гривень пені.

ФДМ 8 жовтня подав позов до Госпсуду Києва про розірвання договору купівлі-продажу 76% акцій "Луганськтепловозу" з КК "Брянський машзавод", а також про виплату пені і неустойки в розмірі 82 мільйонів гривень у зв'язку з тим, що, незважаючи на запобіжні заходи , покупець так і не вніс кошти за придбаний пакет акцій.

"Брянський машзавод" виграв відкритий конкурс з продажу 76% держакцій "Луганськтепловозу" 15 червня, запропонувавши за пакет 410 мільйонів гривень при стартовій ціні 400 мільйонів гривень.

ФДМ у 2007 році визнав КК "Брянський машзавод" переможцем такого ж відкритого конкурсу. Тоді російська компанія заплатила за пакет 292,505 мільйона гривень при стартовій ціні 292 мільйони гривень. Проте українські ВАТ "Дніпровагонмаш" (основний акціонер - група "ТАС") і ВАТ "Марганецький ГЗК" (контролюється групою "Приват"), не були допущені до конкурсу, домоглися судових рішень про недійсність договору купівлі-продажу. У листопаді 2009 року пакет акцій було списано з рахунку КК "Брянський машзавод" і повернуто на рахунок ФДМ.

Згодом російська компанія домоглася в Госпсуді Києва рішення про повернення їй сплаченої за пакет суми, але в доларовому еквіваленті (58 мільйонів доларів), тоді як при повторній покупці цього пакета, незважаючи на велику суму в гривнях, вартість пакета склала 51 мільйонів доларів.

Спираючись на це рішення суду, Кабінет міністрів України 21 липня прийняв розпорядження, згідно з яким ФДМ і КК "Брянський машзавод" укладуть мирову угоду і договір про залік зустрічних вимог, в рамках якого російський інвестор знову отримає 76% акцій ВАТ "Луганськтепловоз" і обидві сторони будуть звільнені від зустрічних грошових розрахунків.

Проте потім Вищий господарський суду України скасував рішення Госпсуду Києва про повернення російському інвесторові суми за придбані ним на конкурсі в 2007 році 76% акцій "Луганськтепловозу" не 292 млн гривень, а доларового еквівалента.

Це рішення внесло невизначеність у ситуацію, що виникла, і ФДМ був вимушений почати нарахування пені згідно з договором купівлі-продажу акцій.

"Луганськтепловоз" завершив липень-вересень 2010 року з чистим прибутком у розмірі 6,42 мільйона гривень (за дев'ять місяців 2009 року чистий збиток склав 46,52 мільйона гривень). Чистий дохід підприємства від реалізації продукції склав 332,6 мільйона гривень, що майже в сім разів перевищило аналогічний показник третього кварталу минулого року.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...