Топ Новини

ЗМІ: щоб окупити оренду землі в "Межигір’ї", бюджетові потрібно 500 років

5 вересня 2011 в 10:39
Фірма «Танталіт» платитиме 81 гривню на рік за оренду однієї сотки землі в Межигір’ї. Про це ідеться в матеріалі-розслідуванні «Української правди».
mezhigorie__DSC6645.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Таке рішення ухвалила Вишгородська районна рада голосами Партії регіонів, "Сильної України"  і "Фронту змін" на сесії 2 вересня

«У проекті рішення земельна комісія написала - нормативна оцінка землі "Межигір'я" має іти з розрахунку... 682 гривні за сотку. Таким чином, ділянка площею 105 га має нормативну оцінку в 7,1 мільйона гривень. За договором оренди, "Танталіт" має сплачувати за один рік 12% від нормативної оцінки землі. Тобто за 105 гектарів вони платитимуть на рік 856 тисяч гривень. Для наглядності - ця оренда дорівнює 81 гривні, тобто 10 доларів за сотку на рік», - ідеться в матеріалі.

Видання приходить до висновку, що з такою орендною платою бюджет за 500 років не отримає коштів, які мав би отримати згідно з ринковою вартістю ділянки.

«Договір оренди укладено на 49 років. Тобто платіж за оренду однієї сотки "Межигір'я" протягом 49 років дорівнюватиме 490 доларів. Для порівняння - ринкова вартість землі в Нових Петрівцях становить від 5 тисяч доларів за сотку. Таким чином, навіть протягом 500 (!) років за оренду землі в "Межигір'ї" не буде отримано суму, яку міг би отримати бюджет, якби було здійснено одномоментний продаж землі на відкритому конкурсі. Чому за оренду земель "Межигір'я" сплачується смішна ціна - бо свого часу прем'єр Янукович здійснив відчуження резиденції з державної власності без проведення конкурсу», - повідомляє видання.

Як відомо, колишня державна резиденція «Межигір’я», в якій мешкає президент України Віктор Янукович, належить трьом особам. Фірма "Танталіт" (127,5 га) та Благодійний фонд "Відродження України" (7,6 га) землю орендують в держави, а Віктор Янукович в 2010 році викупив ділянку, яка значиться безпосередньо на ньому - 1 гектар 77 соток

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...