Топ Новини

ЗМІ: Росія в газовому питанні може поступитися Україні "відсотків на 30%"

16 вересня 2011 в 05:52
Візит президента України Віктора Януковича до Москви має продемонструвати, наскільки Москва і Київ готові до примирення і чи варто чекати від Росії поступок у газовому питанні, пише газета "Коммерсант" у п'ятницю.
dollar_money.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За словами співрозмовника видання в МЗС РФ, зустріч В.Януковича з президентом РФ Дмитром Медвєдєвим запланована на 24 вересня у Москві, цю дату газеті підтвердили і у Кремлі.

"Якщо є проблеми, треба зустрічатися і їх обговорювати. Потрібно знаходити розв'язки щодо ключових проблем. З Януковичем ми будемо говорити, насамперед, про газ", - змалював газеті порядок майбутньої зустрічі високопоставлений російський дипломат.

Джерело видання в МЗС зазначило, що Росія в газовому питанні може піти на поступки Україні "відсотків на 30%". Однак він не уточнив, чи означає це, що Москва розглядає можливість надання Києву саме такої знижки від нинішньої ціни на російський газ, який Україна купує по 5 за 1 тис. куб.м.

Пошук компромісу в газовому конфлікті Києва і Москви відбувається на тлі жорстких заяв, які останнім часом лунають в ЄС з приводу проекту South Stream, який передбачає будівництво газопроводу з Росії до Європи по дну Чорного моря, відзначає видання.

Окрім газової теми, за даними газети, президенти РФ і України, обговорять і питання інтеграції, а саме перспективи членства Києва у Митному союзі. Настрій Москви на майбутні переговори співрозмовник видання охарактеризував як позитивний.

"Ми стежимо за заявами українського керівництва про пріоритет для них євроінтеграції. Нас не дратують плани Києва підписати угоду про зону вільної торгівлі з ЄС, але не хотілося б, щоб це було на шкоду інтеграції з Росією", - додав він.

На думку джерела видання, будь-які форми інтеграції Києва до Митного союзу, окрім повного приєднання, неможливі.

"Формула "3+1" для нас неприйнятна", - підкреслив він.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...