Топ Новини

ЗМІ: Найбільшому банку Бельгії потрібна екстрена допомога

2 жовтня 2011 в 10:20
Питання про майбутнє найбільшого банку Бельгії Dexia винесене на екстрене засідання міністрів фінансів Франції, Бельгії та Люксембургу. Воно відбудеться в найближчий понеділок, повідомляє сьогодні лондонський тижневик The Sandy Times.

За словами видання, на зустрічі заплановано виробити шляхи для «порятунку цього одного з провідних банків континентальної Європи». Dexia опинився зараз у складному становищі в зв'язку з частковою втратою ліквідності міжбанківським ринком зони євро, що викликане зростанням ризиків за держоблігаціями ряду її країн.

Уряди Франції, Бельгії та Люксембургу є акціонерами банку Dexia. Вони увійшли в капітал банку після того, як переписали на себе облігації з активів Dexia на суму в 80 млрд євро, які  знецінилися в результаті глобальної фінансової кризи 2008 - 2009 років. Зараз банку потрібно знайти ще 20 млрд євро для покриття облігацій, що залишилися на його рахунках і втратили вартість.

Нещодавні спроби бельгійського банку провести збільшення свого капіталу виявилися невдалими. The Sandy Times відзначає, що міністри трьох країн спробують у найближчий понеділок виробити формулу порятунку банку, яка може включати його об'єднання з одним з банків Франції. У зв'язку з цим тут називають Caisses des Depots, контрольовану державою фінансову структуру.

Як зазначають незалежні фахівці, ситуація, що склалася навколо банку Dexia, є показником загального ослаблення позицій банків Євросоюзу, що викликано кризою ринку держоблігацій єврозони.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...